SKP - Č. Krumlov                 1:1 6:5 na penalty    branka: Fencl

SKP - Loko ČB                    2:0   Kodras, Mužík

FC Táborsko B - SKP          2:3   Fencl 2, Klapuš as. Klapuš, Lequang

Slavia ČB - SKP                  0:0  vítězství na penalty

SKP - Čtyři Dvory                                2:2 prohra na penalty

SKP – Malše Roudné          3:1 (1:1)   branky: Svoboda 2x, Mata

Sestava: Hejníček – Bartoš, Kebl, Hazmuka Severa – Svoboda, Vařák, Mata, Byrtus – Kodras, Tressl     Střídání: Klapuš, Švepeš

V tomto kole jsme přivítali velice silného soupeře a to celek Malše Roudné. Už postavení v tabulce nasvědčovalo, jaká síla k nám zavítala. Zápasy s tímto soupeřem vždy přinášeli kvalitní fotbal a to bylo znát i na divácké kulise.

Na tento zápas jsme se opravdu připravovali poctivě a hráčům zdůrazňovali, že to tentokrát musí odehrát ne na 100%, ale na 120%. Velké obavy jsme měli hlavně z naší koncovky, která nemá tu správnou produktivitu na počet vypracovaných šancí.

Zápas začal opatrně, ale hosté brzy předvedli, s čím k nám přijeli. Už v 5. minutě po naší uspěchané rozehrávce jsme chybovali a hosté vedli 1:0. To byla sprcha pro náš tým. V této době začali hosté zlobit rychlými protiútoky a my je odvraceli s velkou námahou. Postupně jsme hru vyrovnali a cca od 20.minuty jsme začali soupeře přehrávat, jak pohybem tak kombinačně. Ve 26. minutě se nám podařilo vyrovnat Matou a do konce poločasu jsme si vytvořili ještě dvě šance ke skórování, ale ta koncovka. V kabině o poločasu jsme si řekli, že vysuneme více naší hru a budeme napadat obránce soupeře. Hráči toto ve druhé půli splnili na jedničku. Naše obrana hrála velice dobře a od toho se začalo dařit celému týmu. Zdálo se, že hosté začali odpadat. Začali jsme si vytvářet šance, ale bohužel ta koncovka. Ale góly přišly. V 65.minutě se prosadil z rychlého protiútoku Svoboda a v 85.minutě po krásné akci a centru Vařáka opět Svoboda chladnokrevně upravil na 3:1.

Chtěl bych pochválit všechny hráče za to, co na hřišti předvedli. Myslím, že i diváci se nenudili a viděli dost zajímavý zápas na této úrovni.

Meteor Tábor – SKP          0:1 (0:1)

Branky: Svoboda

Sestava: Hejníček - Severa, Bartoš T., Hazmuka, Vítovec – Svoboda, Vařák, Kebl, Byrtus – Mata, Kodras

Střídání: Bíca, Bartoš M., Fencl

K zápasu s Meteorem Tábor jsme odjížděli s jasným cílem a to bodovat. I když konečný stav 0:1 neukazuje situaci na hřišti, ten kdo zápas viděl, jen bezmocně kroutil hlavou co se všechno dá zahodit.

Od první minuty jsme domácí zatlačili a vytvářeli si šance jednu za druhou, jenom Svoboda šel za první poločas 5x sám na branku a nedal. Pak sice vstřelil gól, ale to bylo žalostně málo. Naše obrana fungovala dobře, což je pozitivní, ale naše střelba byla katastrofální. To samé se opakovalo i v druhém poločase. Pak z neznámých důvodů jsme začali nakopávat míče a pouštět domácí do ojedinělých protiútoků a světe div se, v 75 minutě jsme přežili klinickou smrt. To po dlouhém nákopu náš brankář vyběhl až na hranici pokutového území a míč podběhl. Ten se zastavil o tyčku a náš obránce se štěstím míč vykopl. Jinak až na toto zaváhání co se týče obrany, bylo vše bez větších problémů. Takže tam bych dal známku 2, ale koncovka za 4.

Jinak hra byla od začátku v tempu a dobrém nasazení a před příštím zápase s Roudným je příslibem.

JEN TA KONCOVKA !

Hluboká n.Vlt. – SKP         1:3 (1:1)

Branky: Mata 2x, Vařák

Sestava: Studnička - Venčovský, Bartoš, Hazmuka, Severa – Kodras, Vařák, Smějsík, Švepeš – Mata, Popelka

Střídání: Byrtus, Volf, Vítovec

Další mistrovské utkání jsme sehráli na Hluboké. Věděli jsme, že domácí jsou houževnatý tým a že svou kůži neprodají lacino. K tomu všemu nás poslali na umělku. Zápas začal naší aktivní hrou, kdy jsme si vytvořili pár náznaků šancí, ale nedotáhli jsme je a pomohli jsme tím domácímu týmu se postavit na nohy. Ti hru vyrovnali a v určitých fázích zápasu byli i lepší, což potvrdili vedoucí brankou po naší hrubé chybě hráče. V této chvíli domácí dominovali a měli i další šance. My jsme měli v bráně vynikajícího Honzu Studničku, který nás v této fázi podržel. Po jednom našem povedeném útoku byl faulován Vařák na velkém vápně, zvedl se postavil míč a ač je pravák, k překvapení všech levou nohou srovnal na 1:1. Tak skončil poločas. O přestávce jsme si řekli, že nemůžeme pouštět domácí tak lehkovážně do šancí, že je třeba obrannou fázi více zlepšit a to se povedlo. Žádný gól jsme neinkasovali a dva krásné přidal Pepa Mata. Těch šancí jsme samozřejmě měli víc, ale i domácí měli náznaky. Řekl bych, že druhý poločas byl zcela v naší režii a že jsme domácí jednoznačně předčili ve všech činnostech.

Děkuji celému týmu za předvedený výkon, ale nesmíme usnout, je totiž pořád co zlepšovat.

SKP – Lokomotiva Č.Budějovice  5:4 (4:2) branky: Svoboda 3x, Mata, Švepeš

Sestava: Hejníček - Venčovský, Bartoš, Tressl, Severa – Svoboda, Kebl, Mata, Švepeš – Volf, Kodras ČK - Venčovský

Zápas s Lokomotivou Č.B. jsme očekávali jako těžké a bojovné utkání. A to se také potvrdilo. Začali jsme poměrně dobře a když jsme vstřelili první branku, tak naše sebevědomí začalo narůstat. Jenže asi moc. Oba krajní obránci se začali zapojovat dost aktivně do útočení a zapomínali bránit, což hráči soupeře využívali a po brejku srovnali na 1:1. Musím říct, že takovéto situace nás hodně sráží a pokud si hráči neuvědomí, že si musí plnit určité věci na hřišti, pak to bude všechno pořád stejné. Na druhou stranu musím říct, že tentokrát se mužstvo semklo a ještě do poločasu jsme přidali 3 branky díky střelecké pohotovosti Svobody, který vstřelil 3 branky. Bohužel na konci poločasu jsme zbytečně inkasovali a do kabin se odcházelo za stavu 4:2. V druhém poločasu jsme přidali pátou branku a zdálo se, že utkání dohrajeme v poklidu. Jenže opět po zbytečných chybách naší obrany soupeř upravil na konečný výsledek 5:4.

Závěrem bych chtěl říci, že naše celá obrana a hráči do ní zapojení si musí uvědomit, že takto se hrát nedá. To co soupeři dovolíme a jakých individuálních chyb se dopouštíme je katastrofální. Věřím že další zápas v J.Hradci kam zajíždíme v sobotu bude z naší strany o hodně lepší co se týká defenzívy.

Slavoj Český Krumlov – SKP  3:1 (1:1)branky: Švepeš

Sestava: Hejníček - Venčovský, Bartoš, Severa, Solar – Tressl, Kebl, Vařák, Švepeš – Kodras, Mata

Střídání: Bíca, Klapuš, Volf

Další zápas, který jsme sehráli v Č.Krumlově by z naší strany katastrofální. Naši hráči si asi mysleli, že se soupeř porazí sám, ale bohužel narazili. Od začátku utkání jsme byli horší jak v bojovnosti, tak v nasazení a koncentraci. Proto také jsme v 13. minutě inkasovali první branku po nedůrazu a špatném obsazení hráčů. Když se nám podařilo vyrovnat v 35. minutě, tak jsem si říkal, že se hráči zvednou a začnou předvádět to, co se od nich očekává. O přestávce jsme si dost důrazně popovídali a věřili, že bude líp, jenže opak byl pravdou. Hned v první minutě druhého poločasu po chybě brankáře jsme dostali druhou branku a bylo vymalováno. Nepomohla ani střídání, prostě soupeř dominoval a my byli rádi, že jsme inkasovali už jen jednou, opět po chybě brankáře. Můžeme poděkovat domácím hráčům, že nás ušetřili. Na tento zápas musíme rychle zapomenout, protože o víkendu hrajeme další těžký zápas s Lokomotivou Č.Budějovice.

SKP – Čtyři Dvory 4:1 (1:0)

Branky: Kodras, Smějsík, Venčovský, Tressl

Sestava: Brůha - Venčovský, Bartoš, Hazmuka, Bednář - Švepeš, Vařák, Kebl, Smějsík - Mata, Tressl

Střídání: Kodras, Severa, Fencl

Zápas začal z obou stran opatrně. Domácí hráči se dostávali pozvolna do tempa. V úmorném horku, které panovalo se dá říct, že nasazení domácích hráčů bylo na dobré úrovni. V tomto zápase nám vázla kombinace a měli jsme problémy s přesnou přihrávkou. Hráči svou vůlí a nasazením zápas zvládli a dovedli do vítězného konce. Pochválit je třeba za snahu a nasazení, na přesnosti přihrávek a kombinaci musíme zapracovat.

První branku jsme vstřelili v 45 minutě prvního poločasu po střele Kebla a teči Kodrase. Druhá branka padla na začátku druhé poločasu ve 47 minutě a tím jsme převzali iniciativu v zápase. Po vstřelení třetí branky se dočkali i hosté, kdy z ojedinělého útoku byl faulován před velkým vápnem hostující hráč a z nařízeného trestného kopu hosté snížili na 3:1. Naši hráči ale pokračovali v nasazeném tempu a unavení hosté obdrželi ještě jednu branku. Domácí hráči zaslouženě zvítězili.