DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
starší dorost A

Vítejte na stránce skpcbfotbal.wbs.cz v sekci starší dorost A  2.liga.

realizační tým dorostu A:

trenér: Frantík Martin           tel. 607706643

trenér: Kadlec Petr              tel. 774525219

as. trenéra: trenér brankářů: Vařák Zdeněk    tel. 723008049

vedoucí mužstva: Frantík Jan      tel. 606893182

hráčský kádr: 

 Coufal Lukáš, Podráský Lukáš, Solar David, Schloff Šimon, Heller Dominik, Křiváček Jakub, Studnička Michael, Schertler Martin, Žyla Michal, Pěnka Patrik, Vít Marek, Svoboda Daniel, Smějsík Vojtěch Houra Jakub, Tressl Miroslav, Vařák Slavomír, Bednář Matěj, Diviš František

 

 

 

Horní řada zleva: Smějsík Vojtěch, Křiváček Jakub, Tressl Miroslav, Heller Dominik

Střední řada zleva: vedoucí mužstva Frantík Jan, hlavní trenér Frantík Martin, Schertler Martin, Studnička Michael, Vařák Slavomír, Žyla Michal, asistent trenéra Kadlec Petr, trenér brankářů Vařák Zdeněk

Dolní řada zleva: Studnička Jan, Vít Marek, Diviš František, Pěnka Patrik, Coufal Lukáš, Solar David, Podráský Lukáš, Bednář Matěj, Hejníček Lukáš.

co o nás píší: http://www.jihoceskyfotbal.cz/aktuality/8823/foto-dorostenci-skp-c-budejovice-drzi-bez-porazky-skvele-druhe-misto.html

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 14.kolo

SKP České Budějovice - FC MAS Táborsko a.s. 3:1 (2:0) Heller, Diviš 2  ŽK: 3:0 (Diviš, Vařák, Pěnka)

 

Sestava: Coufal (Studnička J.) - Studnička M., Křiváček, Podráský, Žyla - Diviš, Heller, Pěnka, Vařák (Severa), Tressl (Solar) - Schertler

.
Poslední domácí zápas podzimní části soutěže jsme kvůli špatnému stavu našeho hřiště sehráli v azylu na umělé trávě v tréninkovém centru Dynama. Do zápasu jsme vstupovali s jasným cílem - zisk tří bodů a zlepšení hry oproti minulému utkání. Zisk tří bodů s houževnatým soupeřem se vydařil, hra se také oproti zápasu s Pískem zlepšila, ale přesto jsme v tomto utkání měli spousty rezerv. Poslední zápas podzimu sehrajeme v Mostu, kde nás čeká přímý souboj o druhé místo.

 C1A - Česká liga dorostu U19 A - 13.kolo

SKP České Budějovice - FC Písek 0:0 (0:0) ŽK: 1:0 (Žyla)

Sestava: Coufal - Žyla, Studnička, Heller, Podráský - Diviš, Pěnka (Coufal), Křiváček, Solar, Tressl (Vařák) - Schertler

    V tomto utkání jsme chtěli navázat na podařený zápas na Doubravce, bohužel se nám tentokrát nedařilo vůbec nic. Soupeř si evidentně přijel pro bod a tak utkání bez šancí skončilo zaslouženou remízou. Pro hosty zisk pro nás ztráta, kterou musíme napravit hned v dalším domácím utkání.

 C1A - Česká liga dorostu U19 A - 12.kolo

SK SENCO Doubravka - SKP České Budějovice 1:2 (1:1) Pěnka, Diviš ŽK: 0:3 (Podráský, Solar, Schertler)

 Sestava: Coufal - Žyla, Studnička M., Podráský, Vít - Diviš, Heller, Křiváček, Pěnka, Solar- Schertler

Kvalitní utkání, kde žádný z aktérů nechtěl prohrát. Poctivým přístupem a zodpovědným výkonem jsme v tomto utkání urvali tři body.

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 11.kolo

SKP České Budějovice - FC Rokycany 2:0 (1:0) Pěnka, Schertler ŽK: 1:0 (Schertler)

Sestava: Coufal - Žyla, Heller, Podráský, Vít - Tressl, Křiváček, Pěnka (Vařák), Solar, Svoboda - Schertler (Studnička M.)

    V tomto utkání jsme podali nepříliš přesvědčivý výkon. Bojovný soupeř nedal svbou kůži lacino a o vývoj utkání bojoval až do konce. Hosté hrozili zejména ze standartních situací. Díky trefám Pěnky a Schertlera jsme nakonec toto utkání zvládli.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 10.kolo

FK Motorlet Praha s.r.o. - SKP České Budějovice 3:1 (1:0) ŽK: 0:3 (Podráský, Solar, Schertler)

Sestava: Coufal - Žyla, Studnička, Podráský, Vít - Heller, Křiváček (46´Svoboda), Pěnka, Solar, Diviš - Schertler (70´Tressl)

Jubilejní desáté kolo české ligy dorostu se tým z SKP utkal s pražským Motorletem, lídrem tabulky. Odstup Motorletu před tímto zápasem byl od druhého SKP pouhé tři body a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou.

   Samotný duel se odehrával na těžkém terénu, který byl, jak tomu v těchto podzimních dnech bývá, dosti promáčený. Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího se odehrával nikterak opatrný zápas. Oba celky chtěli určovat tempo hry a svojí aktivitou co nejdříve strhnout vítězství na svou stranu. Hosté se od úvodních minut jevili jako fotbalovější mužstvo, domácí byli zase o něco kompaktnější, zejména ve hře dozadu. První velkou šanci si vypracovali domácí, ale tu však dobře chytající Coufal zlikvidoval. O několik minut později se výrazněji ukázali i hosté a to hned dvakrát za sebou. Bohužel obrovské šance Schertlera a Pěnky nebyly proměněny. První branku utkání však vsítili hráči Motorletu, kdy po ztrátě balónu hostů na polovině hřiště se obrana nestihla skonsolidovat a soupeř nemilosrdně trestal, 1:0. Po této brance si domácí více začali věřit a do konce poločasu hosty víceméně přehrávali.

    Do druhého poločasu hráči SKP vstupovali s jasnými pokyny, udržet tempo hry a trpělivým přístupem se pokusit zápas zdramatizovat. Na hráčích SKP bylo vidět, že si na soupeře věří a svůj výkon z prvního poločasu přenesli i do toho druhého. Obraz hry byl v postatě totožný jako v prvním dějství. Hosté předváděli velice pěkný výkon, ale nedokázali potrestat chyby domácích. Naopak hráči Motorletu dovedli trestat téměř vždy, když se dostali do šance a tak se stav utkání po dvou chybách měnil na 3:0. Pro hosty krutý osud, domácí ze čtyř šancí dávají tři góly. Ani za stavu 3:0 pro domácí hosté zápas nebalí a chtějí hrát. Bohužel už pouze korigují výsledek Divišovým gólem, 3:1.

      Toto utkání přineslo dorostencům z SKP druhou porážku v probíhající sezóně, hráči však za přístup k utkání zaslouží poděkování a pokud takovýto výkon zopakují v příštím zápase s Rokycany (Ne,14:30), tak mají šanci utkání úspešně zvládnout.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 9.kolo

SKP České Budějovice : Český lev - Union Beroun, o.s. 7:1 (5:0) Křiváček 2, Schertler 2, Pěnka, Studnička M., Vařák   ŽK: 1:2  (Za SKP: Pěnka)

Sestava: Studnička J. - Žyla, Studnička M., Podráský, Vít - Diviš (46´Svoboda), Křiváček, Pěnka (46´Kebl), Solar (61´Vařák), Tressl - Schertler (61´Mata)

V minulém kole tým dorostenců SKP poprvé v sezóně nebodoval v Sokolově a tak pro další domácí zápas s Berounem byl cíl jednoznačný a to vyhrát. K tomuto předsevzetí velelo i postavení obou týmů v tabulce.

    Hosté se k zápasu dostavili krátkých 40 minut před výkopem a nutno dodat, že od úvodního hvizdu rozhodčího to bylo znát. Aktivní vstup domácích do utkání byl pro hosty pořádnou studenou sprchou. Hned v 7. minutě se po rohu domácích prosadil Kříváček a otevřel tak stav utkání na 1:0. Domácí hráči si po této brance začínájí více a více věřit a tak není divu, že se v 15. minutě utkání prosazuje záložník Pěnka, 2:0. Po této brance se dvakrát během čtyř minut prosazuje útočník Schertler, 4:0. Ve 25. minutě utkání zvyšuje na 5:0 autor první branky Křiváček a dalo by se řící, že v této chvíli bylo po po zápase. Pro domácí nádherný vstup do utkání, který se povede málokdy. Do konce prvního poločasu již nepadla žadná branka, ale tlak domácích přetrvával a hosté nenašli recept jak zápas zdramatizovat.

     Do druhého poločasu vstoupuili domácí s dvěmi změnami v sestavě a s cílem udržet nastolené tempo hry. Obraz hry byl totožný jako v prvním poločase a po další brance Michaela Studničky z 54. minuty (6:0), to vypadalo na to, že i branky budou přibývat stejným tempem. To se však bohužel pro dorostenci SKP nestalo, šance si sice domácí vypracovali, ale jakoby jim s přibývajícím deštěm zvlhnul střelecký prach. V 70. minutě našli hosté z Berouna první a poslední okénko v obraně domácích a hned se měnilo skóre zápasu na 6:1. V 86. minutě utkání uzavřel skóre zápasu Vařák, 7:1.

    Jendoznačný průběh utkání domácí hráči vyjadřili i brankově a výhra je tak určitě zasloužená. Příští kolo zavýtají dorostenci SKP na hřiště Motorletu Praha, lídra tabulky a je nutné se na zápas poctivě připravit a uvědomit si, že kvality příštího soupeře budou zcela odlišné od soupeře dnešního.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 7.kolo

FK Baník Sokolov a.s. - SKP České Budějovice 2:0 (0:0)  ŽK: 1:2 (Vít, Křiváček)

Sestava: Coufal - Žyla, Podráský, Studnička, Vít - Diviš, Vařák (55´Svoboda), Pěnka, Křiváček, Solar - Tressl

    K zápasu v Sokolově dorostenci budějovického SKP odjížděli s cílem získat minimálně jeden bod. Síla soupeře a poměrně početná marodka v týmu SKP však předznamenávala, že úkol to není rozhodně snadný. Zápas se měl původně odehrávat na umělé trávě, ale nakonec domácí pořadetelé rozhodli, že se bude hrát na hlavním hřišti Sokolova. Tento počin rozhodně úrovni zápasu prospěl.

    Samotný úvod zápasu byl velmi bojovný a přestože hráči Sokolova drželi častěji míč na svých kopačkách, většina dění se odehrávala mezi vápny. Optický tlak soupeře hosté přerušili akcí ze 14.minuty, kdy záložník Pěnka po úniku a kličce brankáři domácích, trefil pouze tyč. Poté se k první větší šanci dostali i domácí, kterou však zlikvidoval výborně chytající Coufal. Po této akci nastal zhruba desetiminutový tlak domacích, ale opět výborně chytající Coufal byl v několika po sobě jdoucích situacích jistý.

     Do druhého poločasu hosté vstupovali s tím, že si jistě nějakou šanci vytvoří a zápas se pokusí strhnout na svojí stranu. V začatku druhého dějství zápasu však mohli slavit branku domácí, kdy z uctivé vzdálenosti vystřelil sokolovský záložník a krásná střela se otřela o tyč hostů. Zápas v těchto chvílích začínal nabírat na obrátkách a mělo jistě díky oběma akterům slušnou kvalitu. Od této chvíle si hosté v rozmezí dvaceti minut vytvořili tři obrovské šance tou největší byla Divišova střela na vzdálenější tyč, která branku o mnoho neminula. Staré fotbalov pravidlo "nedáš dostaneš" se bohužel pro hosty potvrdilo v 66.minutě, kdy střídající hráč Sokolova otevřel skóre na 1:0. Vstřelená branka úrovni zápasu ještě více přidala. Hrál se fyzicky náročný fotbal a slušný počet přihlížejícíh diváků jistě musel bavit. Tento oboustraně pohledný fotbal trval až do 85. minuty, hostům se do této doby nepodařilo vsítit vyrovnávací branku , když nakonec dostali rozhodující gól z rohového kopu domácích 2:0. Domácí si do konce zápasu výsledek pohlídali.

 Toto kvalitní střetnutí přineslo dorostencům SKP první letošní prohru a nezbývá nic jiného, než tuto neděli od 11:00 porážku odčinit s mužstvem Berouna.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 7.kolo

SKP České Budějovice - FK Litvínov a.s.  1:0 (1:0) Svoboda ŽK: 1:0 (Diviš)

 Sestava: Coufal - Žyla, Podráský, Studnička, Vít - Solar, Heller (29´Svoboda), Pěnka, Křiváček (75´ Vařák), Diviš (85´ Smějsík) - Tressl

.V sedmém kole české ligy dorostu tým z SKP přivítal soupeře z hokejového města Litvínova. Postavení obou týmů v tabulce velelo domácím urvat tři body. Papírové předpoklady jsou však vždy něco jiného než samotné utkání a toto se i potvrdilo v tomto střetnutí. Bojovný tým Litvínova svou kůži neprodal v žádném případě lacino a dalo by se říci, že z pohledu hostů je výsledek utkání smolný. Celkově střetnutí nepobralo mnoho fotbalové krásy. Spousta soubojů uprostřed hřiště a konsolidované obrany obou týmů, mohou být důkazem tohoto tvrzení.

    První poločas utkání byl pro diváky ještě celkem zajímavý. Optická převaha domácích byla hned od prvního hvizdu hlavního rozhodčího jasná. Bohužel pro domácí, tato převaha byla doopravdy jen optická. Hosté z Litvínova pocelý zápas hrozili z velmi dobře zahrávaných standartních situací. Utkání rozhodl ve 39. minutě střídající Svoboda, kterému nepovedený centr zapadl do branky hostů. Nutno dodat, že branka to byla opravdu pěkná.

    Do druhého poločasu domácí vstoupili s jasným cílem. Pokusit se utkání co nejdříve rozhodnout a svou převahu vyjádřit i gólově. Toto se však nepodařilo a tak byl druhý poločas víceméně bez šancí. Hosté se svou bojovností pokušeli výsledek korigovat, ale domácí si výsledek pohlídali a největší nebezpecí hostů, v podobě zahrávaných standartek ubránili.

   Stinnou stránkou zápasu je zraněni kapitána domácích Hellera, který s největší pravděpodobností bude chybět v následujícím kole. Příští kolo sehrají budějovičtí dorostenci na půdě aktuálně sedmého Sokolova, kde je jistě nečeká nic jednoduchého.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 6.kolo

Karlovy Vary - SKP České Budějovice  1:5 (1:3) Schertler 2, Svoboda, Pěnka, Heller ŽK: 1:1 (Křiváček)

      Sestava: Coufal - Žyla, Podráský, Studnička, Vít - Solar, Heller (50´Tressl), Pěnka, Křiváček (65´Kebl), Svoboda (80´Severa) - Schertler

 

Další utkání, v pořadí již šesté, čekalo tým z Budějovicka na půdě Karlových Varů. Zápas se odehrával v usedlosti Březová nedaleko Karlových Varů.

    K tomuto utkání dorostenecký tým jel s jasným, ale ne jednoduchým, a to stoprocentně uspět na půdě soupeře. Utkání pro hosty začalo velmi dobře, když v 8. minutě otevřel skóre Pěnka, 0:1. Na úzkém hřišti se hostující tým snažil o kombinační hru, která však mnohdy neslavila úspěch a soupeř se několikrát dostal do nebezpečných situací. Ve 29. minutě po sehraném rohu zvýšil kapitán Heller na 0:2. Utkání se pro hosty malinko zkomplikovalo v 39. minutě, kdy po zbytečném faulu tým Karlových Varů zahrával standardní situaci, ze které se domácím podařilo skórovat, 1:2. Situace se pro hosty uklidnila těsně před poločasem, kdy ve 44. minutě vyslal Křiváček přesnou kolmící Svobodu, který v samostatném úniku uspěl, 1:3.

   Druhý poločas byl již v jasné režii hostů. Domácí nenašli síly k tomu, aby zápas zdramatizovali a tak po dvou zásazích střelce Schertlera z 52. a 60. minuty skončilo utkání jasným vítězstvím 1:5.

    V neděli 23.9. v 11:00, dorostenecký tým SKP přivítá soupeře z Lítvínova.

 

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 5.kolo

SKP České Budějovice - FK Ústí nad Labem 2:2 (0:1) Schertler, Podráský ŽK: 0:0

Sestava: Hejníček - Žyla, Studnička, Podráský, Vít - Diviš (80´Mata), Solar, Křiváček (65´Kebl), Pěnka, Svoboda (46´Tressl) - Schertler

   Naším cílem v tomto domácím utkání bylo potvrdit cenné vítězství z Dukly. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a udávali jsme tempo hry. Studená sprcha přišla ve 13. minutě, kdy hostující hráč centruje do našeho vápna a tam nikým nehlídaný Lehký hlavou otevřel skóre na 0:1. Ani po této brance se náš tým soupeře nezalekl a snažil se utkání svou aktivitou zvrátit.Ve 26. minutě se Svoboda ocitá sám před brankářem. Více než jasná gólovka, bohužel pro domácí Svoboda trefuje brankáře hostů. Soupeř v těchto chvílích hrozí jen z ojedinělých brejků, s kterými si naše mužstvo v čele s brankářem Hejníčkem vždy poradí. Domácí však svou aktivnější hru nejsou schopni přetavit do vstřelené branky a tak se do kabin odchází za stavu 0:1.

    Do druhého poločasu jsme vstoupili s pozměněnou sestavou a i systémem hry s cílem utkání zvrátit. To se domácím částečně podařilo. Ve 48. minutě jsme po chybě ústecké obrany korigovali Schertlerem na 1:1 a v 68. minutě Pěnka zahrává standartní situaci ze strany, na jeho střílený centr si nabíhá Podráský a hlavou upravuje stav utkání na 2:1. Hned o 4. minuty se ocitá ve slibné šanci Diviš, bohužel si míč nešťastně ukopnul a brankář hostů si balón v klidu pohlídal. Hostující tým však neprodal svou kůži lacino a utkání nechtěl prohrát. V 78. minutě tým domácích inkasoval na 2:2. Od této chvíle byla hra obou týmů poměrně dost neuspořádaná. Ani jeden tým se nezatáhl s cílem ubránit bod a hrálo se stylem "na horu dolů". Do konce utkání se však skóre nezměnilo.

   Utkání mohli vyhrát i prohrát oba celky a tak je dělba bodů pravděpodobně spravedlivá. Domácí borci příští týden jedou do Karlových Varů, kde jistě budou chtít utkání vyhrát a odčinit tak ztracené body v tabulce pravdy.

    Fotogalerie z utkání na http://skp-cb.rajce.idnes.cz/dorost_usti_nad_labem_9.9.2012/

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 4.kolo

FK Dukla Praha - SKP České Budějovice 1:3 (0:0) Tressl, Pěnka, Schertler ŽK: 1:2 (Schertler, Vařák)

 Sestava: Coufal - Vít, Studnčka, Podráský, Bednář (5´Věnčovský) - Žyla, Solar, Vařák (45´Kebl), Pěnka (88´Mata), Svoboda (67´Tressl) - Schertler

Do dalšího mistrovského zápasu dorostenecké ligy jsme nastupovali se smělým cílem a to pokusit se urvat na hřišti soupeře tři body. Cíl to samozřejmě nebyl lehký i vzhledem k tomu, že několik hráčů našeho kádru bylo z různých důvodů mimo hru.

 Samotné utkání pro nás začalo nepříjemnou komplikací, kdy v 5.minutě hry se nepříjemně zranil Bednář a realizační tým byl nucen hned v úvodu střídat. První ostrý start v dorostenecké lize si tedy připsal Věnčovský a nutno říct, že se nelehkým úkolem popasoval velmi dobře. Sedmnáctá minta utkání a Pěnka získává odražený míč, nahrává Schertlerovi, míč se přes Vařáka dostává k Pěnkovi, který těsně minul zadní tyč. Poslední zajímavá akce utkáni proběhla v 21.minutě a to když Vařák našel přesným centrem Žylu, jehož výborný centr na zadní tyč tyč přišel k Svobodovi, ten bohužel ve slibné šanci branku minul.

 Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první a jediným rozdílem oproti prvnímu bylo to, že začaly padat branky. V 55.minutě ruka domácích Pěnka si staví míč ve výborné pozici těsně pře vápnem. Krásně koplý přímák skončil bohužel pro hosty jen na břevně. O minutu později Coufal zrychluje hru a výkopem se snaží najít Schertlera, tým Dukly vyhrává hlavu a naše otevřená obrana se nestíhá skonsolidovat a soupeř nemilosrdně trestá 1:0. V těchto fázích utkání tým SKP zlepšil pohyb a pomalu si získával převahu na hřisti. V 66. minutě Schretler nahrává Pěnkovi a ten ve vápně dělá kliku brankáři hostí, ale bohužel branku netrefuje. V 70. minutě střídající Tressl centruje na Žylu, ten však z první razantní střelou míjí. O velký zvrat v utkání se postaral v 72. minutě Tressl, kdy po přihrávce Kebla přesnou střelou z první trefuje vzdálenější šibenici domácích. Nádherný gól a stav utkání 1:1. Osmdesátá minuta a Pěnka jde sám na brankáře Dukly a neomylně trestá, 1:2 a my se ujímáme vedení. V samotném závěru utkání pečetil naši výhru po Vítovo přihrávce Schertler 1:3.

 Trenér Dukly Praha Jaroslav Hynek k utkání řekl: "Neustále se opakující scénář. Soupeř z hlubokého bloku a na brejky. Naše hra v první půli tohoto utkání však málo nápaditá s minimem šancí než jindy. Snad jen jednou jsme silně ohrozili přímo soupeřovu branku. Ve druhé půli jsme hru více rozhýbali a vstřelili vedoucí gól. I střídání nám pomohlo k větší aktivitě. Bohužel jsme se nedokázali vyvarovat některých rizikových přihrávek ve středu hřiště a soupeř je dokázal potrestat. Je třeba pořád pracovat a naučit se řešit některé situace, které když zvládneme, tak se posuneme blíže ke hře, kterou se chceme prezentovat. A s tím budou přicházet i vítězství." zdroj www.fkdukla.cz

 Přístí utkání sehrajeme v neděli 9.9. na domácím hřišti s Ústí nad Labem, začátek utkání 11:00

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 3.kolo

SKP České Budějovice - SK Kladno a.s. 3:2 (2:1) Schertler, Vít; ŽK: 2:1 (Podráský, Vařák)

 Sestava: Coufal - Žyla, Studnička, Podráský, Vít - Diviš (63.Tressl), Heller, Vařák (69.Bednář), Pěnka, Solar (46.Svoboda) - Schertler

V neděli 26.8. nás čekal třetí mistrovský zápas v jednom týdnu a to se soupeřem z Kladna. Utkání se odehrávalo na poměrně těžkém terénu, kdy po celonočním dešti naše hřiště místy ´´zdobily´´ kaluže vody. Tak jako do každého domácího utkání jsme vstupovali s cílem na plno bodovat.

Samotné utkání jsme začali velmi dobře, kdy jsme hned v 1. minutě Hellerem nebezpečně ohrozili branku hostů. Hned o dvě minuty později mohl jít Schertler od půlky sám na soupeřovo brankáře, ale byl faulován za čož hostující hráč viděl žlutou kartu. V 9. minutě opět Heller zakončoval po přihrávce Pěnky, ale brankář hostů naší šanci zlikvidoval. Šestnáctá minuta a Solar se individuálně uvolňuje po levé straně, přihrávkou pod sebe hledá spoluhráče, ale v prostotu přihrávky se žádný hráč domácích nenacházel. Ve 25. minutě po rohu hostů Coufal pohotově vykopává na Schertlera, který nachází Pěnku, ten levou nohou slibně zakončuje, ale brankář hostů pěkným záákrokem šanci zneškodňuje. První branka utkání přichází ve 29. minutě, kdy Solar nádherným centrem našel Vařáka a ten nechytatelnou hlavičkou zvyšuje na 1:0. O šest minut později Diviš pod sebe nahrává Žylovi, jeho střílený centr trefuje zadní tyč hostů a odražený míč doklepává do prázdné branky Scherter, 2:0. Jednoznačný průběh utkání se pro domácí začíná velice komplikovat v 37. minutě, kdy podobně jako s Příbramí, dostáváme gól po centru na naší zadní tyč, 2:1.

Oproti prvnímu poločasu se domácí nedostávali do výraznějších šancí, fotbalovost a chuť hrát jsme snad nechali v kabině. Nebo snad strach o výsledek?  V 68. minutě se Schertler ocitl tváří v tvár bránkáři hostů, ale svou velkou šanci neproměnil. O pět minut později mužstvo Kladna kopalo nebezpečný přímák, který Coufal zlikvidoval. Na časomíře svítíla číslice 77 a Bednář vybojoval míč a přesnou přihrávkou našel Schertlera, který svou vyloženou šanci opět neproměnil. Utkání se pro domácí velice zdramatizovalo v 79.minutě, kdy jsme po sérii chyb inkasovali na 2:2. V těchto chvílích to s domácími nevypadalo vůbec dobře a z téměř jasného utkání se stalo veliké drama, které se rozhodlo až v samotném nastavení. Běží 91.minuta, poslední situace zápasu, rohový kop domácích, míč se odráží ke Studničkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě, 3:2. Následoval výbuch emocí a zároveň záverečný hvizd hlavního rozhodčího.

Zápas si domácí borci zdramatizovali sami a jen velké štěstí nás odvrátilo od zisku tří bodů. Realizační tým doufá, že takto získané tři body tým nakopnou k ještě lepším výkonům. Doufejme, že hned v sobotu 1.9. na hřišti pražské Dukly.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 3.kolo

SKP České Budějovice - Příbram 2:2 (1:1) Schertler, Vít; ŽK: 1:1 (Křiváček)

 Sestava: Coufal - Schloff, Heller, Podráský, Vít - Žyla (46´Vařák),Pěnka(80´Bednář), Křiváček(66´Smějsík), Solar(58´Tressl), Svoboda (77´Studnička) - Schertler

Netradičně ve středu 22.8. jsme se v nové sezóně mohli poprvé představit našim domácím fanouškům, kteří jistě netrpělivě čekali na zahájení druholigové soutěže i v areálu SKP. Naším soupeřem nebyl nikdo jiný než vždy fotbalově silná Příbram.

Úvodní sestava, která nastoupila k tomuto utkání doznala oproti zápasu v Roudnici několik změn. Do utkání jsme šli s vědomím kvalit soupeře a s odhodláním Příbrami co nejvíce znepříjemnit život.

V úvodu samotného střetnutí se oba celky vzájemně oťukávali a do 20. minuty jsme měli opticky více ze hry, což korunoval Schertler, když ve 21. minutě vystihnul přihrávku mezi houstujícími obránci a s vybojovaným míčem se řítil sám na bránu. Levou nohou ne přední tyč překonal brankáře Příbrami a celek z SKP vedl 1:0. V těchto chvílích příbramští zvýšili na obrátkách a tým SKP začínal ztrácet pevnou půdu pod nohama. Tempo utkání udávali hosté a zde jen výčet několika jejich šancí. Ve 32. minutě nepříjemná střela z hranice vápna Coufal chytil. Vzápětí 35. minuta, roh hostů Coufal vyráží, odražený míč získávají přibramští, střela naštěstí směřovala vedle naší branky, 42.minuta opět šance hostů. Setrvalý tlak na náš tým zcela pochopitelně vyústil ve 43. minutě, kdy centr z naší pravé strany prošel celým vápnem a hostující hráč v klidu zakončil do prázdné branky. Do poločasu jsme ještě stihli dostat tyčku a tak jsme asi byli všichni rádi, že rozhodčí poločas ukončil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jasnými pokyny. Zlepšit pohyb, zvýšit aktivitu a hlavně nehrát alibistickým stylem. Bohužel všechny rady o poločase vzali za své, když jsme hned po úvodní rozehrávce inkasovali na 1:2. 47. minuta a nám svitla naděje v podobě Hellerovi hlavičky po našem rohu, důrazná hlavička však směřovala jen do hostujícícho brankáře. 48. minuta a nejhezčí gól zápasu, který by se rčitě neztratil ani ve sportovní rubrice BOREC NA KONEC. Marek Vít vybojoval míč, ten si navedl do prostřed hřiště a z cca 25m nádhernou bombou do šibenice upravil skóre na 2:2. Hosty z Příbrami toto však neusadilo a do našeho týmu se začali pouštět stále víc a víc. Opět zde uvedu pouze stručný výčet šancí hostů. 52. minuta Coufal opět výborným zákrokem podržel naše mužstvo. 55. minuta další z mnoha střel hostů, Coufal vyráží na roh. 56. minuta Coufal na dvakrát vychytal příbramské. Soupeři v těchto chvílích nedělá problém se dostávát do nebezpečných situacíh. V 65. minutě přesný centr mezi naše obránce, hostující hráč ukázkově přebírá, střílí, ale Coufal je opět proti. V 73. minutě opět Coufal vytahuje jeden ze svých skvělých zákroků. 73. minuta roh na naše mužstvo, velký závar ve vápně...

Z utkání si nakonec odnášime zisk jednoho bodu, který je pro nás vzhledem k vývoji tohoto utkání více než cenným a věřím, že i pro příchozí diváky měl zápas svou úroveň. Soupeř se oprávněně ukázal jako velice silný a dle našeho názoru bude určitě atakovat přední příčky naší soutěže. My se takovýmto soupeřům jako je Příbram musíme snažit vyrovnat nejen fotbalově, ale hlavně vůlí na hřišti odevzdat vše pro úspěch týmu. Ne se jenom zůčastnit, ale dát kolektivu to nejlepší co v sobě mám a své slabé stránky pokud možno co nejvíce eliminovat. Snad toto varování v podobě soupeřovo převahy ve hře bude tou správnou nápovědou jak k zápasu přistoupit, protože příště by to už nemuselo být pouze převahou ve hře, ale například vyšším gólovým rozdílem. Což snad nikdo nechce.

V neděli nás doma čeká opět velice težký soupeř a to Kladno (11:00).

Fotogalerie z ukání zde http://skp-cb.rajce.idnes.cz/dorost_pribram_22.8.2012/ díky Čipiny.

 

C1A - Česká liga dorostu U19 A - 2.kolo

VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem - SKP České Budějovice 0:2 (0:1) Schertler, Heller; ŽK: 0:3 (Schertler, Žyla, Pěnka)

 Sestava: Coufal - Schloff, Studnička, Podráský, Vít - Žyla (56´Svoboda), Heller´´K´´,Pěnka(80´Bednář), Křiváček(70´Vařák), Solar(85´Tressl) - Schertler(87´Houra)

 Konečně jsme se dočkali prvního mistrovského utkání v novém soutěžním ročníku. S velkým očekáváním jsme časně ráno vyrazili do Roudnice nad Labem. Utkání se odehrálo na hřišti v obci Dobříň, kde je celkem pěkný areál.

Do utkání jsme vstoupili aktivněji a hned v páté minutě Vít našel Pěnku, který odcentroval do pokutového území soupeře, ale Žyla bohužel centr na zadní tyči netihnul.V sedmé minutě Pěnka zvolil střelu ze střední vzdálenosti, brankář domácích vyráží na roh. Bohužel jsme z dvou posobě jdoucích rohů nic nevytěžili. V desáté minutě se konečně osmělili i domácí a ukázali, že dovedou být nebezpeční. Po naší pravé straně se výborně individuálně prosadil hráč domácích a jeho střelu brankář Coufal skvělým zákrokem vytáhnul na roh. Ve 13. minutě se ocitl Schertler zád k bráně v pokutovém území roudnických, otočkou se pěkně uvolnil bohužel střela jeho levou nohou byla pro brankáře domácích snadným soustem. Patnáctá minuta zápasu a domácí se dostávají zatím do největší šance zápasu, Coufal opět výborně zasahuje.

Ve dvacáté minutě kopeme jeden z mnoha našich rohů a konečně se míc dostává k Studničkovi, který  měl na hlavě téměř jasnou branku. K naší smůle opět vedle.O minutu později Studnička pod tlakem špatně rozehrává. Soupeř šel ze strany v postatě sám. Coufal opět chytil.

Ve 22. minutě Pěnka našel nádhernou kolmicí Schertlera, který střelou okolo brankáře otevřel skóre utkání na 0:1. Ve 35. minutě se do obrovské šance dostavá Pěnka, kdy po Coufalově výkopu Žaly prodloužil na Schertlera, který přihrávkou našel Pěnku. Ke škodě hostů Pěnka v jasné situaci neproměnil. Tato akce byla poslední vetší akcí celého prvního poločasu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem nepustit soupeře do hry a naopak se pokusti nějakou branku přidat. Utkání ve druhém dějství nenabídlo tolik zajímavých akcí a zápas se odehrával především ve středu hřiště. V 62. minutě jsme Hellerem z improvizovaného signálu dali gól z rohu na 0:2. Oba trenéři v těchto chvílích začali střídat, hra se tímto malinko rozkouskovala a tempo hry i díku horkému počasí opadávalo. Domácí se už nezmohli na nějaký větší tlak a tak jsme v klidu udrželi vedení až do konce zápasu.

První tři body z venku jsou pro nás vzhledm k velice težkému losu velice důležité. Hned ve středu 22.8. přivítáme v 16:00 tým z Příbrami.

 

 

SKP U19 - Dukla Praha U18 1:0 (0:0) 55´Pěnka z pen.

 Sestava: Hejníček - Schloff, Podráský, Bednář, Vít - Křiváček - Tressl, Vařák,Pěnka, Svoboda - Schertler (Studnička, Žyla, Houra, Smějsík, Solar)

 V sobotu 4.8. jsme se představili v jednom z posledních přípravných utkání letní přípravy. V tréninkovém centru mládeže na Složišti jsme jako  

domácí tým přivítali ´´béčko´´ pražské Dukly, které nastupuje v soutěži krajského přeboru. Kvalita  soupeře dle mého názoru je ale podstatně jinde než úroveň krajského přeboru (je pravda, že ale neznám úroveň pražského přeboru). 

Zápas se hned od prvních minut hrál ve slušném tempu a první větší šanci jsme si vytvořili hned ve 4.minutě, kdy Vařák vysunul kolmicí Martina Schertlera, který bohužel svou velkou šanci neproměnil. Dalo by se říct, že otěže zápasu jsme měli ve svých rukou a Dukla se do nějakých nebezpečných situací před naší brankou nedostávala. Ve 30 minutě se ocitl ve velice slibné situaci Vařák, bohužel se mu však branku nepodařilo vsítit. Z naší strany slušně odehraný poločas, ale naše převaha byla znatelná pouze po vápno.

Do druhého poločasu oba celky znatelně prostřídali, ale úroveň zápasu byla pořád slušná. Hned v první minutě druhého poločasu po Hourově krásné kolmé přihrávce Schertler opět sám, opět nedal. Za bojovnost a snahu v tomto zápase mu to jistě přáli nejen všichni spoluhráči. Po této jasné situaci na nás po nějakou chvíli ležela ´´deka´´ a vypadli jsme malinko ze hry. Dorostenci Dukly začali vystrkovat růžky a častěji se dostávali do našeho vápna. Soupeř měl sérii několika velmi nebezpečných rohů a v těchto chvílích nás podržel brankář Hejníček. Rozhodující moment utkání přišel v 55. minutě, kdy jsme kopali roh a hlavičkář Studnička překonal hostujícího brankáře, jeden z obránců Dukly byl však proti a reflexivně míč rukou vyrazil. Bohužel hlavní rozhodčí ruku neviděl a tak až po důrazné reklamaci trenérů domácích a nápovědy asistenta odpískal penaltu ke které se postavil Pěnka a nekompromisně proměnil. Utkání se dohrálo spíše mezi vápny a tak jsme si připsali další vítězství v přípravě.

Foto z utkání najdete na adrese http://skp-cb.rajce.idnes.cz/dorost_pratelak_dukla_praha_4.8.2012/   děkujeme rodině Čiperů :)

 SKP U19 - FC MAS Táborsko U19 4:1 Schertler 3, Křiváček

 Sestava: Hejníček - Schloff, Podráský, Studnička, Vít - Křiváček - Houra, Pěnka, Solar, Svoboda - Schertler  (Smějsík, Bednář, Tressl, Žyla)

Náročný týden a v podstatě vrchol přípravy jsme ukončili posledním přípravným utkáním a to konečně v našem areálu na SKP. Přivítali jsme v neděli 5.8. celek z naší skupiny v soutěži a to FC MAS Táborsko. Nakumulovaná únava, velice horké počasí....To vše napovídalo tomu, že kromě silného soupeře budeme mít i nepříjemného soupeře sami v sobě. Trenérská trojice se zvědavostí čekala jak se s tímto oříškem hráči a samotný kolektiv vypořádají. Přestože tempo ze sobotního zápasu bylo, jak jsme předpokládali o něco menší, tak naopak brankový rozdíl, kterým jsme vyhráli byl překvapivě větší. 

V poslední přípravě před samotnou soutěží jsme tedy zakončili výhrou a přípravu lze hodnotit jako povedenou. Počet a náplň tréninků byla vždy taková jakou jsme si naplánovali a je jen na nás jak vynaloženou práci přetavíme v mistrovských zápasech, které jsou přeci jen jiné než ty přípravné. A soupeř nás nečeká jednoduchý, hned první kolo jedeme do Roudnice nad Labem, kam zavítáme v sobotu 18.8. a tam už konečně půjde o první body do ligové tabulky.

Foto z utkání najdete na adrese http://skp-cb.rajce.idnes.cz/dorost_pratelak_taborsko_5.8.2012/ děkujeme rodině Čiperů :)  

 

 

Turnaj Borotín:

V sobotu 21. 7. se nově tvořící tým poprvé v nové sezóně představil na kvalitně obsazeném turnaji v Borotíně nedaleko Tábora, kde tento turnaj pořádal fotbalový klub Motorlet Praha. Vzhledem k tomu, že mužstvo v týdnu před tímto turnajem absolvovalo soustředění v Ledenicích, se hráči kromě svých soupeřů museli vypořádat i s nahromaděnou únavou.

Turnaj čtyř mužstev se hrál systémem ´´každý s každým´´ a všechna utkání se hrála 2x35´s desetiminutovou přestávkou. Na hráče tedy v tomto směru čekala solidní porce. Jak již bývá v této fázi přípravy zvykem, všichni hráči dostali dostatečný prostor k předvedení svých fotbalových dovedností a tím pádem se sestava poměrně často měnila.

Odehráli jsme tři zápasy s těmito sestavami a výsledky:

SKP ČB – Benešov 5:1 (2:1) Svoboda 2x, Schetler, Schloff, Tressl

Sestava:  Hejníček – Žyla, Studnička, Křiváček, Vít – Svoboda, Vařák, Pěnka, Smějsík – Schertler, Tressl

SKP ČB – Beroun 3:0 (1:0) Schetler, Tressl, Smějsík

Sestava: Hejníček – Schloff, Křiváček, Studnička, Vít – Houra, Vařák, Pěnka, Svoboda – Schettler, Mata

SKP ČB – FK Motorlet Praha 4:2 (2:2) Svoboda, Tressl, Houra, Schetler

Sestava: Hejníček – Žyla, Studnička, Křiváček, Vít – Smějsík, Pěnka, Varák, Svoboda – Schetler

Na tomto turnaji jsme tedy bez jediné ztráty bodu obsadili první místo. Realizační tým rozhodně tento výsledek v přípravě nepřeceňuje, nicméně je první místo příjemným impulsem do další práce, které nás do začátku přípravy čeká ještě spousta.

V sobotu 28. 7. Se dorostenecký tým SKP představí v přípravném utkání s Jankovem. Utkání začne v 15:00 na hřišti Lipí.

 

 

SK Jankov - SKP ČB dorost 1:2 (0:1)

Branky: Štefl - Vařák, Schetler

Diváci: 50

Sestavy:

SK Jankov: Wolek - Beránek, Lošek, Řezníček, Štěcha – Bürger, Bohoněk, Sedlic, Voráček – Holba, Štefl

střídali: Šulc, Maršán, Hudec a Novotný D.

 SKP ČB: Hejníček - Žyla (Schloff), Studnička (Bednář), Podraský, Vít - Solar (Křiváček)- Houra (Žyla), Pěnka, Vařák (Solar), Svoboda (Houra) - Schetler

 

Petr Kadlec (trenér SKP ČB): "Pro náš tým velmi kvalitní příprava na výborně připraveném trávníku v Lipí. V úvodu utkání se do nás zkušenější soupeř s chutí pustil a my jen těžko odvraceli hrozící se nebezpečí. Až po vedoucím gólu Vařáka po standartní situaci jsme se malinko osmělili a začali ukazovat, že i my dovedeme hrát fotbal. Nicméně v prvním poločase jsme byli jednoznačně horším týmem a koledovali jsme si o pořádný nášup. Druhý poločas se mi hodnotí o něco lépe. Nebyli jsme už tolik ustrašení, vyrovnali jsme se s tvrdší (ale férovou) hrou Jankova a řekl bych, že jsme byli rovnoceným soupeřem. Konečné šťastné vítězství nijak nepřeceňujeme, protože stejně tak jak jsme vyhráli jsme mohli i prohrát. Přípravné utkání nám v mnoha věcech napovědělo jakým směrem nově rodící se tým posunout dál." 

 

Ivo Čech (trenér SK Jankov): "Celkem slušné utkání, i dle vyjádření vedení SKP. Z naší strany zejména v prvním poločase, po vystřídání v poločase již naše převaha nebyla tak výrazná a hra byla naprosto vyrovnaná, ke konci již byli o něco aktivnější dorostenci. Od začátku jsme chtěli hrát aktivně, nečekat na soupeře, ale dorostenci SKP velmi dobře bránili kolem půlicí čáry a vpředu nechávali prakticky jen jednoho hráče, takže jsme se dost těžko dostávali kombinací do střeleckých pozic, přesto jsme měli v prvních dvaceti minutách tři gólové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili, nastřelili jsme i tyč, a soupeř nás ve 23. minutě potrestal, kdy po zahrání standardní situace téměř z poloviny hřiště jsme nechali propadnout míč na zadní tyči a po dorážce z malého vápna se dorostenci ujali vedení. Do konce prvního poločasu jsme měli míč častěji na kopačkách, ale bez brankového vyjádření. Druhý poločas byl již vyrovnanější, přesto jsme se snažili tlačit na polovinu soupeře a několikrát se nám i podařilo ohrozit brankáře hostí, který mimo jiné chytal velmi dobře a vyrazil i tvrdé střely Maršána a Šulce ze střední vzdálenosti. Největší šanci měl asi Voráček po Šteflově přihrávce, který na malém vápně trefil patičkou svou stojnou nohu. Vyrovnat se nám nakonec podařilo Šteflem hlavou po rohovém kopu, ale bohužel jsme podcenili aut na půlce a po následném brejku a přihrávce do vápna jsme nechali neobsazeného hráče, který ne zcela povedenou střelou i díky zakrytému výhledu brankáře Wolka strhl vítězství na stranu našeho soupeře."

V tomto víkendu čekají na dorostenecký tým SKP hned dvě přípravná utkání. V sobotu 4.8. na složišti s Duklou Praha (cca 12:30) a v neděli 5.8. na SKP s Tábroskem (15:00).

 

 

 

 

                            

 

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek