DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
mladší dorost A
 

 

Mladší dorost
 
 

Dolní řada zleva:  

Josef Fořter, Dominik Havel, David Mráz, Jakub Hotový, Matěj Pešta, Jindřich Mužík, David Le Quang, Matyáš Bartoš

Střední řada zleva:  

trenér Vratislav Mašek, Jan Němec, Ondřej Hotový, Jakub Soukup, trenér Miloslav Petr

Horní řada zleva: 

Martin Cimerhanzl, David Nebor, Radek Bauer

Chybí:  Tomáš Brych, Miroslav Matěják, Petr Byrtus a vedoucí týmu Ivan Hotový

 

trenér Vratislav Mašek          tel. - 774  644 888

as: trenéra Petr Miloslav         tel. - 777104847
vedoucí mužstva: Hotový Ivan     tel. - 724029412

 

Ročník 2013-14 podzim

JUNIOR STRAKONICE  -  SKP Č.B.    1 : 2  ( 0 : 0 )          BRANKY: Tlamsa 2
SESTAVA :  J. Hotový - Fořter, O.Hotový, Brázda, Havel - Shneider, Cimerhanzl, Tůma, Mráz - Sychold, Pučejdl
( Nešpůrek, Tlamsa, Neckář, Le Quang )
Přesně se potvrdilo to, co jsme očekávali po utkání v Milevsku. Strakonice byl další soupeř, který si z našeho postavení v tabulce ( byli jsme před nimi o 15 bodů ) nic nedělal. Spíše naopak, jejich motivace byla obrovská. Stejně jako ta naše, a tak jsme sehráli asi nejurputnější mač sezóny. Mimo dvou branek jsme měli už pouze jedinou šanci. To když Matouš Neckář přehodil se špatně vyběhnutým brankářem i branku. Strakonice na tom byly podobně, ale skórovaly jenom jednou. Pro diváky tak asi nic moc. Pro nás a pro hráče určitě cennější výhra, než když se vyhraje dvouciferným výsledkem. Vítězství je jo to cennější, že jsme zápas dokázali otočit. V sezóně jsme prohrávali asi ve čtyřech zápasech a otočit se nám podařily tři z nich. V Hradci jsme dostali gól v poslední vteřině a to je pak těžké. Všichni si na ten zápas vzpomínáme. Píšu o tom proto, že se samo nabízí srovnání rozhodčích. Ten strakonický byl v obou zápasech vynikající. Oproti minulému zápasu nám chyběl Míra Matěják, ale po pěti kolech naskočil uzdravený Ondra Tlamsa. V pravý čas. I když zdaleka nebyl v optimální formě, dokázal zápas rozhodnout. Další náš elitní střelec David Mráz od začátku nebyl ve své kůži a nakonec ani nedohrál. Snad to s jeho kolenem nebude moc vážné. Jak jsem už naznačil, na obou stranách dominovaly obrany. Spolehlivost té naší je prověřená. Na podzim to byla teprve devátá obdržená branka. Ve Strakonicích jsme zakončili první část sezóny. Nakonec jsme uhráli ještě o 4 body více než v té veleúspěšné loňské. Úplný konec to ale ještě není. V neděli nás čeká předehrávka s Táborskem. Hrajeme v Bavorovicích a to není naše oblíbené hřiště. Vzpomeňme na první kolo a nehezký zápas se Čtyrákem.
 
MILEVSKO  -  SKP Č.B.   1 : 3 ( 1 : 1 )      BRANKY :Nebor, Sychold, Cimerhanzel 
SESTAVA : J.Hotový - Fořter, O.Hotový, Brázda, Havel - Schneider, Cimerhanzl, Tůma, Nebor - Sychold, Matěják
( Neckář, Přemil, Nešpůrek, Pučejdl )
V Milevsku jsme jako obvykle sehráli velmi těžký a velmi vyhecovaný zápas. Situaci nám hodně ztížilo zranění Dády Le Quanga, které si přivodil v zápase st. dorostu a to odehrál sotva 20 minut. Ve stejném zápase se David Mráz vydal natolik, že s námi už nešel. Hned na začátku tak dvě citelná oslabení. Obě se nám podařilo výborně zacelit. Místo Mrazíka naskočil v našem týmu po delší době Míra Matěják a to netřeba komentovat. Za Dádu se do středu zálohy postavil Tomáš Tůma, který tam hraje většinou velmi dobře. Tentokrát jsme se ale v prvních dvaceti minutách nemohli na hřišti vůbec zorientovat. Samozřejmě to nebylo jen v Tomášovi. Změna však musela přijít. Do středu se tak vedle Cimříka posunul David Nebor. To byla trefa. Do konce poločasu jsme měli jasně více ze hry  a zápas vůbec nemusel dospět do tak vyhroceného konce.  Rozhodnout mohli Schneider (tyč), Matěják (břevno). Do dvou velkých šancí se dostal sám Nebor a též dvakrát pálil jen těsně vedle Cimřík. To vše se stalo už za stavu  1:1. Domácím výborně vyšel rychlý protiútok a po přesném centru z pravé strany se nepochopitelně nepokrytý milevský útočník trefil přesně k tyči.  Za nás pak s pomocí tyče vyrovnal Nebor. Rozhodnout se nám podařilo až ve druhém poločase, kdy nás do předu hnal silný vítr. Vítězný gól dal utaženým nártem Chris. Už to vypadalo na idylku, ale po vedoucím gólu jsme soupeři darovali dalších patnáct minut. V tomto čase měl soupeř na noze vyrovnání, kterému výborným zákrokem zabránil Kuba Hotový a podruhé nás zachránilo břevno. Nás pak uklidnil až krásný přímý kop v provedení Martina Cimerhanzla.Uklidnil ale opravdu jen nás. U soupeře tomu bylo přesně naopak. Ze sportu fotbal přepnul na sport Krav maga a zbytek zápasu byl boj o přežití. Pani rozhodčí se sice snažila a rozdala několik žlutých karet  (někteří hráči dostali dokonce dvě), vyloučen však nebyl nikdo. Po odpočinku na Rudolfově jsme si tentokrát opravdu hrábli a to je nakonec dobře. Po několika zápasech jsme si tak vzpomněli, že také existuje soupeř, který nás donutí vydat ze sebe vše. V pravý čas. V příštím kole totiž zajíždíme do Strakonic.   
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/jihocesky/souteze.asp?soutez=310D1A
 
 
SK RUDOLFOV  -  SKP Č.B.    0 : 17  ( 0 : 5 )  BRANKY : Mráz 5, Chris 2, Pučejdl 2, Tůma 2, Havel 2, Cimerhanzl, Nebor, Nešpůrek, Hotový O.
 
SESTAVA : J. Hotový - Fořter, O.Hotový, Havel - Schneider, Cimerhanzl, Tůma, Nebor - Mráz, Pučejdl, Chris
( Neckář, Kroutil, Nešpůrek, Přemil )
 
K dlouhodobě zraněnému Tlamsovi se těsně před zápasem přidal se zlomeným prstem další dělostřelec Bauer. V tomto zápase jsme ho dokázali nahradit, ale síla našeho útoku bez Bauera se ukáže až v příštích zápasech. Domácí měli potíže se složením svého týmu určitě daleko větší. Nakonec na nás vyrukovali s pěti hráči, kteří ještě patří do žákovské kategorie. Nás naopak posílili se st. dorostem trénující Mráz, Chris a Pepe Fořter. Favorit zápasu tak byl naprosto jasný a to se také v plné síle potvrdilo. Pro mne a mého kolegu Mílu Petra je to rekordní výsledek v našem společném působení v SKP. Domácí tentokrát neprchli a dohráli zápas až do konce. S novým trenérem nové (lepší) pořádky. Zápas samotný se od začátku vyvíjel podle předpokladů. První poločas ještě domácí ustáli, druhý se pak změnil v souboj našich útočníků s rudolfovskou ofsajdovou pastí. Chytli jsme se mockrát, ale při takovém počtu nájezdů se to stane a se sedmnácti vstřelenými brankami prostě nemůžeme být nespokojeni. Dobré je také, že všichni hráči, kteří se vystřídali v útoku, alespoň jednou rozvlnili. Jen mě trochu zaráží, že při takovém počtu gólů nepadl ani jeden po střele hlavou. Celý zápas jsme nechali na hřišti Davida Schneidera a přáli mu jeho první dorostenecký gól. Ovšem při jeho kadenci jedna střela na tři zápasy je to složité. Ale hrál dobře. Ve druhé půli si místo na pravé záloze vymodlil Dominik Havel. Od té chvíle jsme ho na naší polovině hřiště už neviděli. Nadržený (myslím útočně nadržený) Dominik rozpoutal skutečný uragán, který okořenil dvěma góly a snad pěti asistencemi. Na posledních asi sedm minut šel do útoku Tůma. Stačil dát dvě branky a o hetrik se v jasné pozici připravil sám nesmyslnou přihrávkou na Nešpůrka. Ten se s nim asi dělí o holky a tak mu to chtěl vrátit alespoň touto maličkostí. Nakonec pochvala pro všechny hlavně za to, že jsme nevypustili ani za jasného stavu a hnali se za góly až do poslední minuty. Z našich nejbližších pronásledovatelů nezaváhal nikdo, snad mimo Lokomotivy, která prohrála na penalty v Lomnici. A překvapením je i výhra Milevska v Krumlově. Právě do Milevska zajíždíme v tomto kole a všichni víme co bývá po posvícení.
http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/jihocesky/souteze.asp?soutez=310D1A
 
 
 
 
SKP Č.B.  - TATRAN PRACHATICE  8 : 0 ( 4 : 0 )      BRANKY : Bauer 4, Chris 3, Pučejdl
 
SESTAVA : J.Hotový - Schneider, O.Hotový, Cimerhanzl, Havel - Nebor, Něnička, Kroutil, Tůma - Bauer, Pučejdl
( Le Quang, Neckář, Chris, Fořter )
 
Nevím jak pro kolegu Petra, ale pro mně je to nejvyšší vítězství nad Prachaticemi v celé mojí kariéře. Jak hráče, tak trenéra.  Prachatice si za celý zápas nevytvořily žádnou čistou šanci a to ani ve druhém poločase, kdy jsme hráli jen se třemi obránci. Už po několikáté v této situaci držel střed obrany výborně Ondra Hotový. Zleva se bez problémů střídali Schneider s Fořterem a zprava odehrál celý zápas Dominik Havel. Ten má za sebou i lepší zápasy, přesto po jeho nahrávkách padly oba naše první góly. To bylo uklidnění, které jsme potřebovali a pak už bylo vše jen otázkou skóre. Záloha podala standardní výkon a tak jenom k Něničkovi. Týdenní výpadek byl znát . Ne v běhání a chuti hrát, ale ty nahrávky. Dlouho jsem se držel, ale na sérii čtyř jednoduchých pokažených přihrávek se muselo reagovat. A ještě Nebor. Druhý poločas odehrál ve velkém stylu a to až do chvíle, kdy ho chytly křeče a musel střídat. Po svém návratu na hřiště už tak výrazný nebyl. Nakonec útok. Musel bych hodně vzpomínat na zápas, kdy jsme dali tolik gólů a všechny dali útočníci. Možná takový ještě nebyl. Prokop Pučejdl vstřelil vítězný gól a to je dobře. Příští kolo hrajeme u nich na vsi a tam se bude chtít určitě ukázat. Bauer přidal čtyři a zatím hraje výbornou sezónu. Další tři branky dala nová posila z Německa Chris. V první půli ukázal skvělou orientaci ve vápně a jeho zakončení nemělo chybu. Ve druhém už hrál trochu nad rámec svých povinností. Usurpoval si trestné kopy, rohy a přidal minimálně dvě sobecká zakončení, ale bez toho se dobrý útočník asi neobejde.  Do příštího zápasu tak musím oprášit svou němčinu. Zatím umím několik sprostých slov a jednu větu  velmi sprostou) a to je málo. 
V tomto kole Hradec po druhé prohrál a my se tak znovu vyhoupli do čela. Do konce podzimu chybí tři kola a bylo by dobré, minimálně udržet tříbodový rozdíl, který teď máme.
 
MALŠE ROUDNÉ  -  SKP Č.B.     1 : 3  ( 0 : 1 )  BRANKY  : Bauer 2, Nebor 
 
SESTAVA :  J.Hotový - Fořter,  O.Hotový, Němec, Havel - Nebor, Něnička, Cimerhanzl, Neckář - Pučejdl, Bauer
( Nešpůrek, Kroutil, Přemil )
 
V tomto zápase se opět jednou v plném rozsahu potvrdil slavný výrok slavného trenéra Bohemians Pospíchala, že fotbal nemá logiku. My si to můžeme upravit tak, že podzimní sezóna nemá logiku. Oba soupeře od sebe dělilo 16 bodů. My vedeme tabulku díky lepšímu skóre a tento zápas to měl minimálně potvrdit. Chyba. Roudné nastoupilo s kompaktním týmem pořízků, kde mezi nejmenším a největším hráčem byl rozdíl asi 3 centimetry. Vydrželi celý zápas a rychlost s důrazem by jim mohly ostatní týmy jen závidět. To má být mužstvo, které dostalo třeba v Břilicích devět kousků, v Hradci osm a prohrálo dokonce i na Hluboké a v Milevsku 0 : 4 ? K smíchu. S tímto výkonem by museli hrát do čtvrtého místa. Roudnému toto zázračné vzkříšení přeji a doufám, že ho potvrdí i s dalšími soupeři. Zároveň přeji jeho trenérům hluboký a bezstarostný spánek. Nakonec to pro nás byl velmi užitečný zápas. Pod tlakem si konečně zahrála obrana. Sice se štěstím, ale přesto je jeden gól vcelku dobré vysvědčení. Gól jsme dostali ve druhém poločase za stavu 2 : 0. Byl to gól z penalty po hrubé chybě Matouše Neckáře. Dalších asi 15 minut bylo krušných. Domácí razítkovali tyč a měli několik dalších závarů, hlavně po standardních situacích, ale k další čisté gólovce se už nedostali. Uklidnění do našich řad přinesla až krásná akce Bauera s Neborem. Radek se uvolnil na levém křídle - podíval se ! - a poslal přesnou nahrávku Davidovi přímo proti noze. Ten nic nevymýšlel položil se do ní levačkou a po dlouhé době skóroval. Téměř nikdy neznámkuji jednotlivé hráče, ale teď musím udělat změnu. Za nadšení, vynikající fotbalový projev a tři kanadské body zaslouží Bauer v tomto zápase desítku. Když k našim gólům připočítám šanci Nebora a dvě velešance Kroutila, vychází mi, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě. Apropó Kroutil. První poločas hrál dobře. Ve druhém  nedohrál pro otlak na palci. Dominiku, až mi příště ukážeš svůj puchýř, abych posoudil zda můžeš hrát, sežeň prosím nejdříve někde mikroskop. Z různých důvodů nedohráli ani Něnička s Němcem. Závěr tak byl trochu hektický a přiznávám, že ani já jsem chvílemi nevěděl, kdo co hraje. Dobře to dopadlo a teď nás čekají Prachatice. Ty si v tomto kole s chutí zastříleli a Rudolfov poslali domů s deseti brankami.
 
 
SKP Č.B.  -  BŘILICE  5  :  1  ( 2 : 1 )  BRANKY : Bauer 2, Mráz, O.Hotový, Neckář
 
SESTAVA : J.Hotový - Havel, O.Hotový, Brázda, Fořter - Nebor, Cimerhanzl, Něnička, Tůma - Bauer, Pučejdl
( Mráz, Kroutil, Neckář, Schneider )
 
Všichni si ještě pamatujeme naší poslední porážku v J. Hradci. Tehdy jsem si myslel, že tato nehoráznost rozhodla celou soutěž. A možná to bude i pravda, ale teď už se na to díváme z druhé strany. Naprosto nás to nakoplo a v pěti následujících kolech jsme uhráli 15 bodů se skórem 30 : 2. V těchto pěti kolech patřil zápas s Břilicí určitě k nejtěžším. Hlavně první půlka, kdy soupeř ještě stačil se silami. U břilických se vše točilo kolem hráče číslo 12 (podle zápisu Michal Filip) a naše štěstí, že měl v nohách zápas se st. dorostem. V prvních 40ti minutách jsme mu to ale usnadnili mírně chaotickou hrou našich středních záložníků. Ještě musím vzpomenout jednoho hráče hostí. Podle zápisu žák Jan Kubata (č. 7) byl také vynikající. Do vedení nás dostal Radek Bauer. Po jeho gólu jsme se nechali strhnout a poněkud zapomněli bránit. Vzápětí jsme pykali. Vzadu zůstal osamocený Ondra Hotový, který ke všemu v rozhodující chvíli podklouzl a soupeř perfektní střelou do šibenice vyrovnal. Na scénu tak musel nejtěžší kalibr. Spolu se st. dorostem třígólový David Mráz. Ten po několika minutách a naší pěkné akci nezaváhal a dal naší vítěznou branku. V šatně jsme se pak soustředili hlavně na naší střední zálohu. Kluci pochopili a druhou půli jsme sehráli ve velkém stylu. Hosté se už do žádné šance nedostali a naopak my jsme každou druhou využili. Hlavně náš poslední gól byl parádní. Dokonale načasovaná nahrávka našla Neckáře, který volně podél nohy brankáře zavěsil. Chvíli před ním měl stejnou, nebo spíše ještě lepší příležitost Prokop Pučejdl. Po krásném prostrčení uháněl sám na branku. Zřejmě byl však oblouzněn obrovským množstvím kazet se sparťanskou tématikou a přehrával si ve své hlavě nekonečné množství zakončení, které na nich viděl, že nakonec minul. Prokope, stáhni si dostupné zápasy Pepiho Bicana a tam se uč. Nový herní prvek pak vnesl do naší hry Dominik Havel. Jako pravý obránce neúnavně podporoval náš útok z levého křídla. Tím dokonale zmátl své protihráče, ovšem pohříchu i spoluhráče. V tomto kole se konečně našel tým, který dokázal porazit J. Hradec. Je to budějovická Lokomotiva a tím nás postrčila do čela tabulky. Po dlouhé době jsou tak na čele krajského přeboru oba dorosty. Starší i mladší. Gratulujeme.
 
BLATNÁ  -  SKP Č.B.    1 : 6  ( 1 : 1 )   BRANKY : Tlamsa 3, Němec, Bauer, Cimerhanzl
 
SESTAVA : J. Hotový - Havel, Brázda, O. Hotový, Přemil - Nebor, Něnička, Neckář, Cimerhanzl - Tlamsa, Bauer
( Němec, Tůma, Nešpůrek, Pučejdl )
 
Škoda, že nemůžeme hrát až druhé poločasy. Ušetřili bychom si mnohá utrpení. Tentokrát si nestěžujeme na hru, ale na neproměněné šance. V prvních dvaceti minutách jsme mohli skórovat nejméně 5x. Nejprve předvedl vynikající akci Havel, při zakončení však zklamal. Vzápětí Něnička v jasné pozici pálil do tyče. Tlamsovu dorážku zneškodnil domácí golman, Bauerovi kostrbaté nůžky cíl také nenašly a vše korunoval Prokop Pučejdl, když neuvěřitelně přestřelil. A tak jsme podruhé vstoupili do stejné řeky a stejně jako loni jsme museli zápas v Blatné otáčet. Naštěstí jsme po inkasované brance dokázali vyrovnat hned z prvního protiútoku. Pučejdl posadil přesný centr na hlavu Ondry Tlamsy a ten krásnou hlavičkou vyrovnal. Zbytek poločasu jsme se už jenom nadechovali, ale nic kloudného jsme nevymysleli. Zato druhá půle měla jasného lídra. Přispěl k tomu příchod Honzy Němce a hlavně to, že jsme využili hned první šance. Krásnou přízemní střelou dal náš vítězný gól Tlamsa. Ten hrál výborný zápas. Na hattrick mu stačilo pět střel.Chvíli na to přidal pojistku Němec. Ten by měl branku, do které skóroval, vykopat a dát si jí jako pomník v Lišově na zahradu. Spolu s loňským zápasem se do ní trefil po čtvrté. Ale pozor, všechny góly hlavou. V těchto chvílích se naše produktivita přeci jen dostala alespoň na uspokojivou úroveň. I tak jsme ale napočítali několik dalších jasných příležitostí. Něnička po naší krásné kombinaci minul a Nešpůrek po Prokopově výzvě razítkoval tyč. Sám Prokop Pučejdl mohl snadno přidat další dva góly. Ve dvou po sobě jdoucích zápasech tedy šest gólovek a nic. Nicméně jsem byl jeho otcem ujištěn, že za stavu 0 : 0 by zcela jistě rozvlnil. Tím nám vlastně vyřešil letošní sezónu, protože za jakéhokoli nepříznivého stavu máme 100 procentního střelce. Ó jaká úleva. V těchto minutách naše hra skutečně připomínala fotbal, což byla zásluha hlavně zálohy. Rozběhal se Něnička a o Němcovi už byla řeč. Ale hlavně se konečně podle našich představ zapojily kraje. Výborně hrál Tůma i Cimřík. Snad se konečně chytil i David Nebor. Standardní výkon podpořený jedním gólem předvedl Bauer. Obranu spolehlivě, až na malé zaváhání při obdržené brance, držel Ondra Hotový. Ještě se zastavím u pořízka v domácí brance, který chytal i za st. dorost. Svými brutálními skluzy dokázal v tomto dvojzápase zlikvidovat 3 naše hráče. Ve st. dorostu Pimientu a Mráze. U nás Tlamsu. Čtyři Dvory prohrály na penalty v Krumlově a tak jsme odskočili na 5 bodů. V příštím kole nás čeká Břilice a to je soupeř, kterého jsme za poslední dvě sezóny porazili pouze jednou.
 
 
 
SKP Č.B. -  LOMNICE  5 : 0 ( 1 : 0 )  Branky : Tlamsa 2, Něnička, Mráz, Cimerhanzl
 
SESTAVA : J.Hotový - Shneider,  O. Hotový, Mráz, Brázda - Nebor, Něnička, Němec, Cimerhanzl - Bauer, Tlamsa
( Fořter, Pučejdl, Neckář, Tůma, Havel )
 
Prohospodařený první poločas. Nemyslím výsledek, to se stane, ale ta hra. Na toto nemusíme trénovat. Paradoxně na tréninky chodíme v 18 až 20ti lidech. Tedy téměř všichni. Tady není co vytknout. Škoda, že to nedokážeme více zúročit .Hned od začátku vedeme a zápas si můžeme užít. Místo toho nepochopitelná křeč. Z této části zápasu nestojí za zmínku asi nic. A tak jsem letos poprvé musel o přestávce zvýšit hlas. Mohlo to být slyšet až do hospody. Většinou to nemá valný význam a ulevím si hlavně já. Tentokrát se to neminulo účinkem. Hned po nástupu do druhé půle jsme zápas třemi góly rozhodli. A skóre pak stálo jen díky našim neproměněným šancím. Hlavně Prokop Pučejdl si mohl užít hatrick, ale zapsat se mohli i další hráči. Ve druhých 40ti minutách jsme tak přeci jen napravili dojem a tým, který byl pouze dva body za námi, jsme jasně přehráli. Lomnice měla skutečně 15 bodů, my 17. Hrálo se tedy o šest bodů a v této souvislosti je 5 : 0 výborný výsledek. 
Zápasu také prospělo to, že jsme ve druhé půli hráli na tři útočníky. Hlavně David Mráz byl výborný. Téměř ortodoxní stoper předvedl velké útočné manévry. Aniž jsme věděli, jaký to obr se postaví do branky Lomnice, věnovali jsme velkou část pátečního tréninku střelbě po zemi. Může se zdát, že u dorostu zbytečná věc. Nenechme se však mýlit. Takový Ondra Tlamsa přestřelí z 8 pokusů suverénně 7x. Při zápase se mu ale dařilo. Obě jeho gólové střely lízaly trávu a tak to snad k něčemu bylo. I když mám takový pocit, že když to tento pátek zopakujeme, zase se budu 7x držet za hlavu. Aby jsme nemluvili pouze o útoku. Obrana po třetí v řadě na nulu. Výborně. A tak je nakonec největší mínus této soboty zranění kotníku Dády Le Quanga  ze zápasu st. dorostu. Naštěstí není nic zlomeného. V tabulce jsme se o bod přiblížili Hradci a o dva vzdálili Čtyrem Dvorům. Borci z Budějovic při tom ještě během druhého poločasu vedli. Nakonec padli na penalty. Škoda.
 
HLUBOKÁ  -  SKP Č.B.     0  : 10  ( 0 : 6 ) BRANKY : Bauer 2, Mužík 2, Nešpůrek 2, Cimerhanzl, Neckář, Mráz, Le Quang
 
SESTAVA :  J. Hotový - Havel, Mráz, O. Hotový, Schneider - Nebor, Tůma, Něnička, Cimerhanzl - Bauer, Neckář
( Kroutil, Le Quang, Brázda, Mužík, Nešpůrek, Přemil, )
 
Hlubočtí trenéři museli do sestavy zabudovat tři žáky, my naopak se zcela zaplněným zápisem. Od začátku nerovný souboj, který skončil naším nejvyšším vítězstvím v této sezóně. I přes tento krutý výsledek působila Hluboká sympaticky. Za celý zápas se nesnížili k žádnému zdržování. Žádné polehávání, žádné zakopávání míčů. Využívali každou příležitost k ohrožení naší branky, ale naše obrana v tomto složení byla opravdu neprostupná. Nakonec nám ještě pomohly některé laciné branky. Na druhé straně jsme některé šance zase velmi lacino zahodili. Při tomto rozložení sil a štěstí, by nás v tomto zápase dokázal porazit snad jenom jindřichohradecký rozhodčí. Hlavnímu rozhodčímu tentokrát ani jeden z týmů hlavu nezamotal, ale zaujal domácí pomezní. Ve druhém poločase bylo při našich přečísleních několik hraničních situací. Kromě jediné je všechny pustil v náš prospěch. Snad se ještě někdy s podobnou rovinou setkáme. Několikrát jsem psal, že takovéto zápasy se nehrají lehce. My to tentokrát zvládli dobře a tak jen trochu mrzí, že se hrálo na umělce. Na koberci, který je na hlubockém hlavním hřišti, jsme na podzim ještě nehráli. První ostrý zápas s námi odehráli Přemil a Něnička. Oba dva prověří až nějaké těžší utkání, ale zapadli dobře. Hlavně Patrik Něnička byl  aktivní a z jeho přihrávek mohli spoluhráči hodně těžit. Největší překvapení byla naše práce s míčem. Na UT to bývá vždy složitější než na přírodní. Nebyli bychom to však my, aby to nefungovalo úplně obráceně. Snad to zopakujeme doma proti Lomnici, tam hrajeme o 6 bodů. Zápas týdne se ale hraje ve Čtyrech Dvorech. Uvidíme, jak si Hradec povede v těžkém utkání na cizím hřišti.
 
 
J. HRADEC. SKP. Č.B.  2 : 1 ( 0 : 0 )   BRANKA : Bauer ( 11 )
 
SESTAVA : O. Hotový - Fořter, J. Hotový, Němec, Havel - Schneider, Le Quang, Tůma, Pučejdl - Tlamsa, Mužík
(Bauer, Neckář, Brázda)
 
V J. Hradci jsme sehráli nejkvalitnější utkání této sezóny. Na naší straně byla tentokrát ročníková převaha. Domácí, kteří měli uzavřený ročník 1998, se zase mohli opřít o svou zkušenost z 1. ligy žáků. Síly tak byly vyrovnány a na hřišti to také tak vypadalo. V prvním poločase jsme byli malinko zakřiknutí a domácí si  vytvořili mírný tlak. Hrozili však pouze střelami ze střední a větší vzdálenosti. To trvalo asi 25 minut. Potom se hra vyrovnala, oba týmy dobře bránily a do šaten se tak šlo za spravedlivých 0 : 0. První gól jsme dostali hned na začátku druhé půle. Paradoxně nás to nakoplo. Přešli jsme na hru se  třemi útočníky a začal fotbal nahoru dolu. V něm jsme měli zase trochu navrch my. Podařilo se nám vyrovnat a další šanci propásl Bauer. Ale hlavně dorážka Neckáře, to byla křišťálová šance. Výborně jsme pracovali i po stranách. Centry Schneidera, Pučejdla nebo Tlamsy byly vynikající. Bohužel vytěžit jsme nedokázali nic. Všechno jasně směřovalo k penaltám. Pak ale do hry vstoupil ten tvor ve žlutém. Už to, že za poločas, ve kterém se oba týmy téměř nezastavily, nastavil téměř 7 minut, bylo podezřelé. Do ještě větší bdělosti nás mělo dostat to, že jsme během těchto 7 minut čelili asi čtyřem standardním situacím. Všechny jsme vyřešili v klidu. Až na tu poslední. Vysoká buchta někam na malé vápno, pro kterou si náš brankář v pohodě došel. Při výskoku, kdy míč skončil bezpečně v jeho rukavicích, se o něho otřel domácí útočník. Při jejich dopadu se  pískalo. Tak to nakonec rozhodnou penalty, řekli jsme si v domnění, že se píská konec. Chyba. Jeho veličenstvo kat si nechalo své vrcholné číslo do poslední vteřiny zápasu. Penalta to sice rozhodla, ale jenom jedna. Jestli že si rozhodčí za touto penaltou stál, měli jsme v dalších asi pěti minutách, kdy se nehrálo, dostat 11 červených karet. Možná můžeme Hradci pomalu gratulovat, hrají dobře a doma určitě neztratí. Přes tohle vlak nejede. Nevadí, v neděli nás čeká další soupeř z čela tabulky a to Český Krumlov. Snad předvedeme podobný výkon i doma. Pochvalu zaslouží opravdu všichni. Od levého křídla po pravého obránce. Zastavím se pouzeu dvou. První je Jindra Mužík. Ráno přišel bez kopaček, bez chráničů a vypadal jako by ho právě někdo probudil v parku na lavičce. Jestli to takhle potřebuje, tak budiž. Druhý poločas odjezdil naprosto excelentně. Druhý je David Schneider. Ne že by spal pod stromem, ten přišel vyžehlený jako vždy. Do tohoto zápasu byl však naprosto nevýrazný. Ovšem toto byl veletoč. Ve druhém poločase byl počet jeho zkažených nahrávek, kliček, nebo jiných špatně vyřešených fotbalových situací 0. Tedy 100 procentní úspěšnost. Gratulujeme.
 
SKP Č.B.  -  LOKOMOTIVA Č.B.   2 : 1 ( 2 : 1 )    BRANKY : Bauer, Cimerhanzl
 
SESTAVA : J. Hotový - Schneider, O. Hotový, Brázda, Havel - Mužík, Tůma, Cimerhanzl, Pučejdl - Tlamsa, Bauer
( Šimek, Le Quang, Fořter )
 
Uf, tentokrát to dobře dopadlo, ovšem divákům jsme zahráli strašné divadlo. Trochu překroucená slovaznámé písničky, která však plně vystihují dění na hřišti. Pravda je, že za pár dní si už nikdo nevzpomenea tři body nám zůstanou. To je také největší klad zápasu. Po dlouhé době tak nemusím začínat tím, že pochválímobranu. Opravdu to nebyl jejich nejskvělejší zápas. V prvních 20ti minutách jsme mohli dostat tři góly.Jeden jsme opravdu dostali. Podruhé vykopával tuším Tůmič z prázdné branky a potřetí hostující útočník nepochopitelně přestřelil. Po 20ti minutách tedy 1 : 1. Pak se na hřiště dostali Dáda Le Quang a Pepe Fořter.Obraz hry se změnil a zbytek poločasu byl z naší strany nejlepší částí zápasu. Také jsme v ní dokázalirozhodnout. Tím se dostáváme k našemu druhému kladu a to byly branky. První po výborné samostatnéakci Ondry Tlamsy. Po sprintu přes polovinu hřiště přesná přihrávka Bauerovi. Zpracování, uvolnění apřesná střela do protipohybu brankáře. Krása. Stejně tak při druhém gólu. Přesný centr od Jindry Mužíkase snesl přímo na pravačku Cimříka. Ten zachoval chladnou hlavu. Pouze nastavil placír a trefil toza tři body. Jedním dechem musím ale dodat, že Cimřík pamatuje o moc lepší zápasy. Ale spravedlivě. Nejenom Martin, lepší zápasy pamatují všichni. Ve druhé polovině jsme ten průchoďák přeci jen zavřeli. Byli jsme nebezpečnějším týmem s tím, že všechny naše šance přišly ze stran. Tlamsa, Pučejdl a dvakrát Fořter centrovali opravdu nebezpečně. Bohužel do žádné z těchto nahrávek jsme se nedokázali položit tak, jak bylo třeba. Největší dvě příležitosti druhého poločasu alepřipravil Bauer. Nejprve to byla naše jediná nebezpečná akce středem hřiště. Perfektní prostrčení na Filipa Šimka. Tam měla jasně následovat střela levačkou. Vždyť byl asi metr za malým vápnem. Místo toho přišlo zaseknutí na pravou a proto už většinou obránci nemají pochopení. Podruhé znovu po křídelní akci přihrávka přes celé vápno přímo proti noze Tůmiče. Ten se alespoň nebál použít levačku. Střela to byla sice všelijaká, ale do branky došla a brankář se pro ni nakonec musel sehnout. Když spočítáme veškeré dění v zápase, asi jsme byli o pár procent lepší. Žádnou fotbalovou radost jsme však nerozdávali. Důvody ? Pro nás tradiční velké množství zkažených přihrávek. Též tradiční špatný pohyb některých hráčů bez míče a v tomto utkání jsme ještě přidali hromadu špatně zpracovaných míčů. Myslím hromadu špatně zpracovaných jednoduchých míčů a to nás sráželo asi nejvíce. I přesto  jsme v tabulce opět poskočili o jedno místo. Před námi je jenom Jindřichův Hradec a ten máme příští kolo. Přímý souboj o první místo. Chceme tam všichni, to je jasný. Nemusí to vyjít, to je taky jasný. Čert to vem. Hlavně, ať se na nás dá koukat.
 
 
 
SLAVIA Č.B. - SKP Č.B.      1 : 4 ( 0 : 2 )         BRANKY : Bauer 2 ( 1x 11), Němec, Hotový O.
 
SESTAVA : J.Hotový - Fořter, O.Hotový, Brázda, Havel - Cimerhanzl, Le Quang, Němec, Nebor - Bauer, Pučejdl
( Schneider, Tůma, Endlicher, Šimek, Nešpůrek )
 
Výsledek tentokrát předčil předvedenou hru a to sestava, kterou jsme měli k dispozici, se už možná
nebude opakovat. V prvních 15ti minutách jsme se vůbec nedostali do slávistického vápna. Odnesl to
Michal Brázda. Vyměnili jsme ho za třetího útočníka a dalších 45 minut jsme odehráli pouze
se třemi obránci. Dostali jsme jeden gól a to při tomto rozložení hráčů není špatné. Další klad byla naše
produktivita. Ze šesti šancí čtyři góly. To ujde. Pak už mohu vyzdvihnout jen dvě věci. První je urputnost
některých našich hráčů. Díky nim jsme nakonec dokázali Slávii přetlačit. Škoda, že se k nim nedokáží
připojit ostatní. To když se nám povede, nebudeme mít v této soutěži žádný problém. A poslední je to,
že se nikdo nezranil. Jinak jsme zkazili tolik nahrávek, že by to vystačilo na dva zápasy. A naopak
centrů ať z levé, nebo pravé strany jsme dali tolik, jako jindy za 10 minut. Nejhorší ale byli naše protiútoky.
Když domácí domácí snížili na 2 : 1, hra se otevřela a my měli možnost jít několikrát do rychlého přečíslení.
První fázi, rychlé vyvezení míče, ještě zvládáme. Druhou, přesnou přihrávku na nejlépe postaveného
spoluhráče, nezvládáme vůbec. Ještě jsem zapomněl na jednu pozitivní věc a to je počet střel ze střední
vzdálenosti. Bylo jich snad deset. Jejich kvalita byla hodně rozdílná, ale každé zakončení se cení.
Hodnocení jednotlivých hráčů vynechám. Zastavím se jen u střední zálohy. Je záhadou, že hráči takových
kvalit jako Dáda a Honza Němec se spolu nedokážou srovnat. Až když je z prostředka začal podporovat
Cimřík, zlepšil se výkon jak Dády, tak později i Honzy o 50 %.
Ještě k soupeři. Slavia mě překvapila. Hrála dobře. V rychlosti a startu na míč nezaostávala vůbec, stejně
jako v osobních soubojích. My máme ale přeci jen o něco zkušenější tým. A tak přes nedostatky, o kterých
jsem psal, jsme nakonec vyhráli zaslouženě. A jsou to dobré body. Jestli Slávii vydrží síla až do konce,
moc týmů si je od Maláku nepoveze.

 

SKP Č.B.  - ČTYŘI DVORY   0 : 0      p.k.   4 : 3     penalty proměnili : Cimerhanzl, Havel, Schneider, Tůma

 SESTAVA : J. Hotový - Fořter, O. Hotový, Cimerhanzl, Havel - Pučejdl, Le Quang, Tůma, Brázda - Nešpůrek, Nebor

  ( Schneider, Endlicher, Šimek )

 Po hrubě nevydařené přípravě jsme v prvním zápase sezóny vyválčili dva body. To není návrat do starých časů. Od této sezóny se po remízovém konci kopou penalty a úspěšnější tým si připíše bodík navrch.

    Při hodnocení musím začít tam, kde jsem loni skončil a v první řadě pochválit obranu. Odehrát nulu proti tomuto soupeři se cení. Naprosto s přehledem hrál na místě stopera Ondra Hotový. Dokonale křižoval celou šířku hřiště, při kličce neztratil snad ani jeden míč a při rozehrávce jsme mu napočítali jednu chybu. To by šlo. Výborně hráli i oba kraje Havel a Fořter. Hlavně na konci neúnavně podporovali náš útok. Nakonec Dominik Havel připravil Cimříkovi největší šanci zápasu. Jak to dopadlo, víte od přečtení prvního řádku. Ještě k Dominikovi. Král pravé strany obrany. Dopředu, dozadu, všechno stíhá jen s malým počtem chyb. Vezměte ho ale a strčte někam do středu. Nejméně 5 minut trvá, než se potká s míčem. Pak se to stane. Havlis se dvakrát otočí, zabloudí a je schopen zaútočit na na naší bránu a přitom ještě sestřelit třeba Cimříka. Škoda, hráče s jeho kličkou, nákopem a vitalitou by jsme potřebovali do koncovky. Nesmím zapomenout na Brázdu. Po svém přeřazení do středu obrany hrál také dobrý zápas. Ovšem v záloze se hledal. Marně. Když jsme u zálohy. Převážnou část zápasu hrála ve složení : Nebor, Le Quang, Cimerhanzl a Pučejdl. Když k nim přidám Fořtera, tak máme 5 hráčů, kteří se starají o naší koncovku. Jinak jedna střela Shneider a jedna hlava Hotovson.  Všichni čtyři záložníci hráli téměř bez střídání. David Nebor a Cimřík úplně. Dáda a Prokop Pučejdl si odpočinuli asi pět minut. Hlavně na Prokopovi to bylo na konci hodně znát. Na štěstí za ním hrál Havlis a ten mohl naopak hrát ještě jeden zápas. V Dynamu měl přípravu přeci jen delší než my. A tady jsme u  základu věci. Chybí nám týden, o který jsme museli zkrátit  přípravu. Chybí nám soustředění, na které by jelo asi osm lidí, a chybí nám spininky, které jsme také museli zrušit. Absolvovat to všechno, jak bylo v plánu, jsem na 100 procent přesvědčen, že by nám v závěru zbyly síly na tříbodový gól. Určitě by se nastalo, že se v 15. minutě hlásí o střídání Tomáš Tůma. Také bych se nemusel dívat na trápení fotbalisty, jako je David Schneider. Jediný levák, kterého v týmu máme s postavou chlapa a s dynamitem v noze ,se plouží po hřišti se sklopenou hlavou a bez míče není schopen udělat rychlejší krok. Během několika málo dní bude na našich stránkách tréninková docházka. Tam bude důvod jejich trápení zřejmý na první pohled. Tento mač ukázal, že potenciál je. Chce to jen konec úsměvných výmluv a pak se dá dohnat všechno. Ještě jsem zapomněl na naše útočníky z prvního poločasu. David Nebor mohl vše rozhodnout při našem prvním útoku. V samostatném úniku skvěle přehodil brankáře. Bohužel i branku. Ondra Nešpůrek je útočník, který nikdy nevystřelí. Přesto jsou tu první vlaštovky. Dřel celý poločas, začal chodit do soubojů a Dádovi připravil dobrou šanci. Myslím nejlepší zápas pod naším vedením. Nechci prudit a znovu se opakovat, přesto si neodpustím. Ondra ještě nevynechal trénink.  Poslední věc jsou penalty. Ty mají být za odměnu ne za trest. To si hráči mají užívat a rvát si navzájem míč z rukou a ne se schovávat. Vezměte si příklad z našeho brankáře. Ten se vyloženě těšil.   Věděl proč. Pokaždé vystihl směr a dvě chytil. Výborně.

 

 

 

 

 

 

SKP  -  STRAKONICE  6 : 1 ( 3 : 1 )   BRANKY  : Bartoš 2, Byrtus, O. Hotový, Matěják, Nebor

 SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Mráz, O. Hotový, Havel - Brych, Le Quang, Soukup, Nebor - Bauer, Klapuš

( Matěják, Mužík, Bartoš, Němec, Cimerhanzl, Byrtus )

    Skvělé zakončení skvělé sezóny. Po třetí v řadě jsme se mohli ukázat domácím divákům a opět jsme toho dokonale využili. Tyto tři zápasy byly na podzim ozdobou celé první poloviny soutěže. Na jaře byly ozdobou druhé poloviny soutěže. Po hříchu tentokrát hlavně z naší strany. Máme z nich 9 bodů a skóre 17 : 1. Po asi 7 kolech jsme si znovu zkusil,i co to je prohrávat. Musel jsem si to hláskovat. Branka, kterou jsme dostali po čtyřech kolech s čistým štítem, rozdráždila našeho stopera  ( O. Hotový ) a ten ukázal, jak naložit se samostatným nájezdem. Svým druhým gólem sezóny se v naší tabulce střelců odpoutal od Hejníčka ( brankář ). Vynikající zápas hrál Byrtus. Smolařem dne byl Brych. Ten mohl naopak v naší tabulce vystoupat na druhé místo před Radka Bauera. A to mu chybělo 5 gólů. 

   Přechod ze žáků do dorostu bývá prý nejtěžší. Ročník 97 to zvládl bez jediné prohry. Samozřejmě nesmíme zapomenout na ročník 96. Hlavně na podzim nám vydatně pomáhali a hráli výborně a po loňském druhém místě se tak dočkali zaslouženého triumfu. Přejeme aby se jim dařilo stejně i ve st. dorostu. Příští sezónu tam bude myslím vynikající tým. Ještě musím vzpomenout čtyři velké posily. Bartoš, Byrtus, Brych a Němec s námi hráli letos po prvé. Tuším, že bez nich by to bylo o moc těžší. Nakonec tedy velké poděkování všem hráčům a poslední věta musí být stejná jako loni. Škoda, že je konec.

Když už všichni padají na hubu, my začínáme.SKP  -  PRACHATICE   8 : 0  ( 2 : 0 )   BRANKY : Matěják 3, Bauer 2, Bartoš 2, Soukup

    SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Soukup, O. Hotový, Havel - Mužík, Bartoš, Byrtus, Cimerhanzl - Nebor, Matěják

( Bauer, Le Quang, Brych )

SKP Č.B.  -  MILEVSKO   3  :  0  ( 1  :  0 )   BRANKY : Bauer, Mužík, Fencl

 SESTAVA : Brůha - Cimerhanzl, Mráz, Němec, Havel - Mužík, Le Quang, Kodras, Brych - Bauer, Nebor

( J. Hotový, O. Hotový, Švepeš, Fencl, Fořter, Soukup )

    Výborně zvládnuté finále KP ml dorostu. Milevsko bylo na druhém místě, byl to tedy jediný tým, který nás ještě mohl ohrozit. Nakonec to byla úplně zasloužená výhra a potvrzení naší dominance v letošním ročníku. Museli jsme se obejít bez Bartoše, Byrtuse a Matějáka a to jsou nějaké persony. Kluci to zvládli výborně. Milevsko pustili do jediné šance, kterou likvidoval Brůha. Asi nejlepší zápas sezóny hráli Bauer s Mužíkem. Oba se také odměnili gólem. Pochvala však patří celému týmu. Možná bych našel jednoho našeho hráče, kterému zápas nesedl. Jmenovat ho nebudu.Tentokrát žádná negativa. Ačkoliv u jednoho se zastavit musím. A to je konec Aleše Fencla v ml. dorostu. To mě opravdu mrzí. Fotbalový klaun s věčně dobrou náladou a nevysvětlitelnými výkony. V prvním poločase připomínal hlavního hrdinu z filmu E.T. mimozemšťan. Opravdu připomínal někoho koho tu zapomněla neznámá civilizace a on hledá cestu. Přišla půle druhá a on jí našel. Nakonec vyhrál kanadské bodování tohoto zápasu.

Konečné rozuzlení tohoto ročníku přineslo posledních 20 minut. Milevsko nesložilo zbraně jak se také sluší na druhý tým tabulky a otevřelo hru. To byl povel pro Marka Kodrase. Během deseti minut rozběhl dvě akce které skončily brankou. Poprvé spolu s Neborem oslovili Mužíka a podruhé sám předložil Fenclovi. Ale své dvě vele šance zazdil jako prase.  Nakonec musím zopakovat svou obvyklou frázi a pochválit obranu. Třetí zápas v řadě s nulou. Výborně. Tuším, že jsem zapomněl na střední  zálohu. Konkrétně Soukup a Dáda. Oba prokázali dobrý potenciál. Odměnou jim buď příprava se st. dorostem. Poslední dva zápasy si můžeme užít, ale s mírou. Loni kluci proběhli soutěží st. žáků bez ztráty bodu. To už dohnat nemůžeme, ale stále máme možnost odehrát KP bez prohry. To je dobrá motivace.  


 

SKP Č.B.  -  MILEVSKO   3  :  0  ( 1  :  0 )   BRANKY : Bauer, Mužík, Fencl

 SESTAVA : Brůha - Cimerhanzl, Mráz, Němec, Havel - Mužík, Le Quang, Kodras, Brych - Bauer, Nebor

( J. Hotový, O. Hotový, Švepeš, Fencl, Fořter, Soukup )

 Výborně zvládnuté finále KP ml dorostu. Milevsko bylo na druhém místě, byl to tedy jediný tým, který nás ještě mohl ohrozit. Nakonec to byla úplně zasloužená výhra a potvrzení naší dominance v letošním ročníku. Museli jsme se obejít bez Bartoše, Byrtuse a Matějáka a to jsou nějaké persony. Kluci to zvládli výborně. Milevsko pustili do jediné šance, kterou likvidoval Brůha.  Asi nejlepší zápas sezóny hráli Bauer s Mužíkem. Oba se také odměnili gólem. Pochvala však patří celému týmu. Možná bych našel jednoho našeho hráče, kterému zápas nesedl. Jmenovat ho nebudu.Tentokrát žádná negativa. Ačkoliv u jednoho se zastavit musím. A to je konec Aleše Fencla v ml. dorostu. To mě opravdu mrzí. Fotbalový klaun s věčně dobrou náladou a nevysvětlitelnými výkony. V prvním poločase připomínal hlavního hrdinu z filmu E.T. mimozemšťan. Opravdu připomínal někoho koho tu zapomněla neznámá civilizace a on hledá cestu. Přišla půle druhá a on jí našel. Nakonec vyhrál kanadské bodování tohoto zápasu.

   Konečné rozuzlení tohoto ročníku přineslo posledních 20 minut. Milevsko nesložilo zbraně jak se také sluší na druhý tým tabulky a otevřelo hru. To byl povel pro Marka Kodrase. Během deseti minut rozběhl dvě akce které skončily brankou. Poprvé spolu s Neborem oslovili Mužíka a podruhé sám předložil Fenclovi. Ale své dvě vele šance zazdil jako prase.  Nakonec musím zopakovat svou obvyklou frázi a pochválit obranu. Třetí zápas v řadě s nulou. Výborně. Tuším, že jsem zapomněl na střední  zálohu. Konkrétně Soukup a Dáda. Oba prokázali dobrý potenciál. Odměnou jim buď příprava se st. dorostem. Poslední dva zápasy si můžeme užít, ale s mírou. Loni kluci proběhli soutěží st. žáků bez ztráty bodu. To už dohnat nemůžeme, ale stále máme možnost odehrát KP bez prohry. To je dobrá motivace.  

 

RUDOLFOV  -  SKP Č.B.    0 : 8 ( 0 : 4 )  BRANKY : Mužík 2, Bartoš 2, Fencl, Metěják, Bauer, Byrtus

SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Mráz, J. Hotový, Havel - Cimerhanzl, Bartoš, Byrtus, Le Quang - Bauer, Matěják

( Švepeš, Mužík, Nebor, Fencl )

Zápas, který byl téměř stejný jako ten předchozí, jen s tím rozdílem, že soupeř nastoupil v 11 lidech. Na střídačce

měli domácí ještě asi 3 kousky. Dalo by se tedy říci ideální stav. Proto je pro mně nepochopitelné, že to dopadlo

stejně jako minule. Nedohráno. Asi 15 minut před koncem domácí trenér odvolal 4 hráče a rozhodčí musel

zápas ukončit. Důvod neznámý. Bylo to snad Matějákovo cvaknutí domácího obránce ? Jasný faul a jasná

žlutá karta. Ukázkově podle pravidel. V první půli už podobná situace byla. Jen v obráceném gardu. Tržná

rána na Matějákově holeni budiž toho důkazem. Měli jsme snad hráče odvolat ? Kolik zápasů by se asi

dohrálo ? Jestli umí takovou ránu rozdat musí jí umět také přijmout. Mohlo to být zranění hráčů. Jak už jsem ale psal, Rudolfov měl k zápasu 14 hráčů. Muselo by se jich tak zranit 7. A to způsobem, že nemohou pokračovat.

Nesmysl. Přítomní diváci viděli úplně v klidu hrané i vedené utkání. Myslím, že důvod bude jinde. Rudolfov

má dobré jaro. Lepší než třeba Prachatice. Přes zimu asi udělali dost práce a cítí se být dobře připraveni.

Oni jsou dobře připraveni, ale ne na nás. Po výhře v Prachaticích a těsném výsledku v Roudném tohle

nečekali. Proto pravá příčina bude asi frustrace. Možná také chtěl domácí trenér uchránit své hráče od

potupné dvouciferné prohry, která musela nezvratně přijít. V rozpoložení, ve kterém nás zastihl tento zápas,

prostě neměli žádnou šanci. V celém utkání bych z naší strany našel hluchých maximálně 5 minut a to je

výborné. Dali jsme krásné góly a mnoho dalších přímočarých akcí zůstalo nevyužitých. Nejlepším hráčem

soupeře byl totiž opět jednoznačně brankář. Výborný výkon podali oba střední záložníci. Na ně se potom

dokázal nabalit celý tým. Jestli nám tenhle náboj vydrží do konce soutěže, můžeme se dočkat pěkných zápasů.

V posledních třech kolech k nám přijedou postupně Prachatice, Milevsko a Strakonice. Tedy horní patra.

Určitě se tak dočkáme plnohodnotných 80ti minutových soubojů.

 

 

SKP Č.B.  -  BLATNÁ  11 : 0 ( 11 : 0 )  BRANKY : Bauer 3, Matěják 2, Bartoš 2, Hotový, Soukup, Brych, Němec

 SESTAVA : J.Hotový - Fořter, Mráz, O. Hotový, Havel - Cimerhanzl, Soukup, Bartoš, Brych - Bauer, Matěják

( Le Quang, Němec, Nebor )

 Utkání nedůstojné jakékoliv soutěže, natož pak krajského přeboru. Soupeř nastoupil pouze v devíti

lidech a do druhé půle jich z kabin přišlo ještě o dva méně. To už byl dokonalý paskvil. Naštěstí

netrval moc dlouho. Soupeř sehrál dokonale nacvičenou scénku se zraněním a rozhodčí musel zápas

ukončit. Za první poločas chci kluky pochválit. Takový zápas vždy svádí k podcenění. Tomu jsme se myslím vyhnuli.

Hráli jsme dobře. Všechno umění a síly ve prospěch kolektivu a to se také v takovémto zápase pokaždé

nevidí. I proti devíti lidem je 11 gólů za poločas dobrým výsledkem. A to byl nejlepším hráčem Blatné

určitě brankář. Chytil nejméně 5 gólů. Dalších 5 promarnili naši míčový kouzelníci, ale to by jsme asi

chtěli opravdu moc.Ve druhé půli jsme začali zcela obráceně. Možná to bylo tím, že kluci proti sobě viděli

pouze 6 hráčů. Připomínalo to páteční předzápasový trénink. Tam také hrajeme na jednu branku.

Tu brání jen 3 obránci a gólman. Tam máme úspěšnost jeden gól na dvacet minut.

Nedá mi to nevzpomenout na utkání se stejným soupeřem v loňské sezóně. Naprosto stejné, jen jsme

byli o něco rychlejší. ve 35té minutě 13 : 0. Nedohrál se tak ani první poločas. Nechápu jak to tam

může ještě někoho bavit. Od vedení, přes trenéry, rodiče a hráče. Asi by se měl v těchto případech

více angažovat KFS. Nemyslím, že by bylo tak těžké najít nějaké řešení.

 

 

MALŠE ROUDNÉ  -  SKP Č.B.   1 : 2 ( 0 : 1 )   BRANKY : Bauer 2

 

SESTAVA : J. Hotový - Havel, Mráz, Němec, O. Hotový - Cimerhanzl, Bartoš, Byrtus, Soukup - Bauer, Nebor

( Hejníček, Fořter, Vítovec, Le Quang, Klapuš, Pimienta, Brych )

 

K zápasu jsme nastupovali sice s respektem, přesto jako vedoucí tým tabulky a chtěli jsme aby to bylo poznat. Myslím, že se nám to v prvních 60ti minutách podařilo. Hlavně první poločas byl vynikající. K úplné spokojenosti my v něm chyběl ještě alespoň jeden gól. Mohli jsme si ušetřit závěrečné nervy. S podporou větru se nám podařilo domácí zatlačit před vlastní branku. Čisté gólovky jsme měli sice asi jenom tři, ale hráli jsme výborný nátlakový fotbal. Měli jsme osm nebo deset dobrých střel ze středních vzdáleností. Ty ke gólu sice nevedly, přesto velká spokojenost. Spokojeni jsme byli i s množstvím centrů. Většinou chodily z levé strany ( Cimerhanzl, Bauer, Havel ). Ten gólový přišel ale ze strany pravé. Soukup našel Bauera a tomu stačilo jen nastavit nohu. I to je ale, jak mohou někteří naši borci potvrdit, někdy velké umění.  

   Ve druhém poločase hráli s větrem domácí. Tady se ukázala síla Honzy Němce. Pustil za sebe jen málo míčů. Ještě dvacet minut jsme toho dokázali využívat a udrželi vysoký standard. Bauer přidal po krásné Pimientově střele dorážkou další branku a vše se zdálo vyřešené. Pak ale přišla zbytečná ztráta míče na soupeřovo polovině. Protiútok, roh a gól. Při něm si vybral slabší chvilku náš brankář. To však neomlouvá ostatní hráče. Domácí střelec zůstal zcela nepokrytý. Opět se ukázala stará pravda, že 2 : 0 je nejhorší vedení. Když se pak prohrávající tým dostane na dostřel, téměř vždy v něm bouchnou saze. To se potvrdilo a posledních 15 minut bylo utrpení. Ustáli jsme to a nakonec určitě zaslouženě zvítězili. Zásluhu na vydařené neděli má i Roudné. Aby ne, byly to jeho první ztracené jarní body. Tím se potvrdila další fotbalová pravda, že se soupeřem roste výkon. Teď nás čekají dva zápasy s týmy z dolních pater. Ovšem pozor, Rudolfov pod novým trenérem má výborné jaro a Blatná vyprovodila Prachatice 3 : 0.

    Tím si nedělám alibi, jen konstatuji. 6 bodů by mělo být téměř povinných.

 

SKP Č.B.  -  SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV  4 : 2 ( 2 : 0 )  BRANKY : Švepeš 2, Byrtus, Brych

 SESTAVA : J. Hotový - Havel, Mráz, Němec, Bíca - Cimerhanzl, Bartoš, Byrtus, Soukup - Mužík, Nebor

( O. Hotový, Švepeš, Volf, Brych )

     Největší překvapení nám tentokrát připravil zahradník. Hřiště sekal asi srpem a to ještě špatně naostřeným.

Takhle to vypadá v Žalmanovicích po skončení soutěže traktoristů o Zlatou brázdu. Přitom na čtvrtečním

tréninku už bylo vše v pořádku. Asi ho zmátla ta volná středa. Další na řadě je pradlena. Dresy a trenky

pere náš vedoucí už raději sám. Nechal jí tam pouze štulpny. Nezvládla to. Možná se jí zdálo ponižující

prát jen fotbalové ponožky. Nastartováno jsem tedy měl slušně. A když v prvních deseti minutách

zazdil šanci David Nebor a hned nato Volf, musel jsem si sednout na střídačku a stříknout si pod jazyk.

Klid přinesl Byrtus a jeho 4 kanadské body. První branku dal a na další 3 nahrál. Hlavně centr na

gól Tomáše Brycha byl moc pěkný. Ten neponechal nic náhodě a ,, drtivým ´´ úderem své hlavy

dal náš třetí a tedy vítězný gól. Ještě, že v brance nebyla pavučina, míč by spolehlivě pokryla.

I přes několik nevyužitých šancích jsou čtyři branky dobré. Krumlov není slabý soupeř. Se hrou do

útoku jsme celkem spokojeni. Tentokrát vázla obrana. Téměř v každém článku ji chválím. Nejmenší

počet obdržených gólů mi dává za pravdu, teď ale nemohu. A to nemyslím tu část zápasu, kdy jsme

dostali dvě branky. Chabé to bylo celý zápas. Naštěstí si svůj standard udržel brankář a na našich

bodech má velkou zásluhu. Do dalšího zápasu to snad bude znovu jako vždy. Hrajeme derby v Roudném.

Tuším, že na jaře ještě neztratili bod a jsou tak nejlepší. Existuje větší motivace ? Existuje ta jejich. 

 

   

 TÁBORSKO  B  -  SKP Č.B.     0 : 2 ( 0 : 2 )      BRANKY : Fencl, Mužík

 

     SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Mráz, Němec, O. Hotový - Cimerhanzl, Byrtus, Soukup, Bartoš - Fencl, Mužík

     ( Hejníček, Bauer, Havel, Volf )

 

     LOKO Č.B. - SKP Č.B.  1  :  2 ( 0 : 1) BRANKY : Cimerhanzl, Matěják

     

     SESTAVA : J. Hotový - Havel, Mráz, Němec, O. Hotový - Cimerhanzl, Bartoš, Byrtus, Soukup - Matěják, Mužík

     ( Bauer, Fořter, Volf, Fencl )

 

     Protože se oba zápasy hodně podobaly, shrnu je v jednom článku. Výborné první dvacetiminutovky pak výpadek a opět dobré

     konce poločasů. U obou zápasů pak také shodně následovaly špatné druhé poločasy. To je pro nás překvapení. Na těchto stránkách

     nás vždy prezentuji jako tým s vynikající kondicí. Možná to budu muset přehodnotit, ale soupeř nás ani jednou nedokázal dostat

     pod nějaký tlak. Jeho příležitosti vznikaly spíše z ojedinělých akcí. Držení míče bylo vždy jednoznačně v náš prospěch.

     Závada tak bude asi jinde než v kondici. Naši pravidelní diváci se s námi asi shodnou, že první příčinou bude neuvěřitelný počet

     pokažených nahrávek. A to už ve třetím zápase po sobě. Podruhé je to náš bohémský přístup k brankovým příležitostem.

     V S. Ústí mohli soupeře dorazit Hejníček s Fenclem a na Lokomotivě se mohl naopak hned na začátku zapsat Honza Němec.

     Jeho šance byla nadpozemská. Přestřelil. Jinak je ale na hřišti vždy vidět a v 90 procentech si počíná výborně. Jak naložit s šancí ukázal

     Matěják. Na hranici sebeobětování nám na Lokomotivě vystřelil tři body.  Další věc je přístup našich soupeřů k zápasům s námi 

     a k zápasům s ostatními soupeři. Táborsko má 14 bodů. My jich měli před zápasem s nimi 50. Přesto nevypustili a my se trápili

     až do konce. Na Lokomotivě to bylo ještě těžší. Ta má bodů 20. Oba tyto týmy by měly podle výkonu s námi hrát v horní polovině

     tabulky. Doufám, že Lokomotiva předvede podobný výkon také v Milevsku. Za Táborsko proti nám mohlo nastoupit pár hráčů

     z jejich ligového dorostu. Nevím, nepátral jsem. I tak by to byla jen malá omluva. Lokomotiva takové možnosti nemá. 

     Za to má Dvořáčka. Ten si budějovického fotbalu opravdu užívá. Ať hrajeme v okrese kde chceme, vždy proti nám nastupuje Dvořáček.

     Nic to ale nemění na tom, že hrál velmi dobře. Ale zpět v  neděli máme Meteor Tábor - 7 bodů. Snad už to bude ke koukání.

     Ještě se zastavím u rozhodčích. V obou zápasech pískali výborně, až na ty výhody. Několik dobře rozběhnutých akcí

      bylo zbytečně přerušeno pro nepatrný faul. To myslím na obě strany. Ve starších, kde pískají vždy zkušenější rozhodčí, to bylo jinak.

     Zápas pak pro diváka vypadá o mnoho lépe. Hráči to rozhodčím nijak neztěžovali. Oba zápasy proběhly naprosto korektně.

     Zvláště ve vždy vypjatém derby s Lokomotivou jsme to uvítali.  Stejně jako to, že jsme po vyrovnávací brance nesklopili hlavy.

     Hráči se mezi sebou sami povzbudili, přidali jednu rychlost a nakonec dokázali domácí přetlačit.

 

 

     SKP Č.B. - METEOR TÁBOR   13 : 0 ( 8 : 0 ) BRANKY : Matěják 3, Klapuš 3, Mráz 2, Brych 2,  Mužík, Němec, Bauer ( 11 )

 

     SESTAVA : J. Hotový - O. Hotový, Mráz, Cimerhanzl - Mužík, Soukup, Bartoš, Mužík - Bauer, Němec, Matěják

     ( Brych, Klapuš )

 

SKP Č.B. - HLUBOKÁ   4 : 0 ( 3 : 0 )  BRANKY: Nebor, Mužík, Hejníček, Volf

 SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Mráz, Soukup, O. Hotový - Cimerhanzl, Bartoš, Byrtus, Nebor - Mužík, Volf

( Hejníček, Bauer, Kodras ) 

Až v pátém jarním kole jsme si zahráli na opravdu domácím hřišti. Žádná trefa to ale nebyla. Za celou

mojí kariéru na SKP je toto jarní hřiště suverénně nejhorší. Hodně našich nepřesností tak můžeme připsat

terénu, ale zdaleka ne všechny. Počet našich špatných nahrávek v tomto zápase byl opravdu rekordní.

Když připíšeme 50 procent na vrub hřišti tak zbylých 50, které jsme opravdu zkazili bude asi větší,

než v uplynulých čtyřech kolech. Další věc byla neschopnost našich útočníků udržet míč. Důrazná hra

hlubockých zadáků jim dělala po celý zápas velké problémy. Volf sice jezdil pokaždé, když byl na hřišti,

ale před každým skutečně fotbalovým soubojem couvne. Předvedl ho jen jednou. Těsně před koncem

zápasu si dokonale odstavil hostujícího zadáka a krásnou střelou dal náš poslední gól. Největší

bijec v našem útoku tak byl Hejníček. Dal gól a mohl přidat i druhý. Tam ale ukázal, že je brankář.

Po krásném průniku Kodrase a jeho ideální přihrávce někam na úroveň penalty předvedl dokonalý

odkop od brány. V obraně bez gólu, dozadu tedy dobře. Dopředu už to taková sláva nebyla. Krajní

obránci měli spoustu příležitostí k podpoře útoku. Oba toho také hojně využívali. Vše ale končilo na

již zmiňovaných nahrávkách. Ze čtyř dokázali tři zkazit. Stopeři odehráli standard. Soupeř je k žádným

reprezentačním výkonům nedonutil. A tak nejlepší řada byla záloha. Zvlášť oba střední záložníci předvedli

výborný výkon. Hlavně neuvěřitelný akční rádius. Škoda, že to trochu pokazili (hlavně Petr Byrtus)

hádejte čím. Nerad bych se potřetí opakoval. Hlavní plus je tak udržení náskoku na čele tabulky.

Příští víkend máme Táborsko B. Čeká nás opět rovné hřiště umělá tráva v Sezimově Ústí. Nakonec se na

ty umělky budeme těšit. Je to zároveň náš poslední výlet autobusem. Zbytek hrajeme doma, nebo

v blízkosti Č.B.

 

BŘILICE - SKP Č.B.    1 : 9   ( 1 : 3 )   BRANKY : Byrtus 2, Matěják 2, Le Quang, Brych, Bauer, Fořter, Havel

 SESTAVA : J. Hotový - Fořter, Mráz, Němec, O. Hotový - Brych, Bartoš, Le Quang, Byrtus - Matěják, Bauer

( Hejníček, Mužík, Havel, Soukup, Cimerhanzl, Nebor )

 Všechno co jsme Břilici dlužili, jsme tímto zápasem splatili. První vítězství nad tímto soupeřem pod našim vedením jsme si nakonec užili. Nechtěné čekání se vyplatilo a utkání skončilo nejvyšším rozdílem v tomto ročníku (zatím).  Velký vítr, který na hřišti foukal se nakonec stal naším dokonalým spojencem. V první půli jsem záměrně vybral hru proti větru. Věděl jsem, že rozdíl ve fyzické kondici je výrazný a věřil že ho vítr ještě zvětší. Stalo se. Ve druhé půli se domácí nemohli proti větru ani rozběhnout. Naopak nás tlačil neustále dopředu a trochu zatlačil při dvou krásných dalekonosných gólech Byrtuse a Fořtera. Ovšem i všechny ostatní branky byly neméně pěkné. Z větší části padli po krásných křídelních akcích a přihrávkách na volné spoluhráče. A ta pomoc větru je samozřejmě také relativní. V rozpoložení v jakém byly oba týmy, jsme museli vyhrát i kdyby jsme hráli proti větru celý zápas. Další plus je účast. Z kluků, kteří s námi trénují nechyběl nikdo.

   Příští týden hrajeme páté jarní kolo a ještě jsme nepoznali domácí hřiště. Tentokrát se asi dočkáme. Otázka je, jestli to bude pro nás plus. V jednom určitě, nebudeme muset nikam cestovat. Snad se dá do té doby dohromady i tráva. Stav v jakém je nyní, žádnému útočnému kombinačnímu fotbalu nevyhovuje. A to my samozřejmě hrajeme :-). Snad to pozná i Hluboká.

 

 

SKP Č.B.  -  J. HRADEC   6 : 2 ( 2 : 1 )   BRANKY : Bauer 2, Němec, Klapuš, Brych, Matěják

 SESTAVA :  Brůha - Cimerhanzl, Mráz, Němec, Hotový - Brych, Bartoš, Le Quang, Byrtus - Nebor, Bauer

     ( J. Hotový, Matěják, Fořter, Fencl, Klapuš, Bíca ) 

      Na již domácím hřišti (letos po sedmé)  jsme proti soupeři z horních pater tabulky uhráli velmi dobrý

     výsledek. A tak dobrý začátek jako tentokrát nepamatuji hodně dlouho. Většinou máme zahřívacích

     15 minut nebo spíše víc. V neděli v Borovanech přesně obráceně. Během prvních 20ti minut jsme měli

     několik loženek. Dvě jsme proměnili a všechno vypadalo na nedělní idylku. Pak se ale ukázalo jak ošidné je

     někdy mít plnou lavičku. Po prostřídání pěti hráčů bylo po idylce. Ne proto, že střídající hráči jsou horší

     než ti střídaní. To vůbec ne (stačí se podívat na jména). Vyměnilo se však pět součástek ve fungujícím

     stroji. Jsem přesvědčen, že kdyby kluci nastoupili obráceně, výsledek by byl stejný. Jiná cesta ale není.

     Když si přes týden splní povinnosti, není důvod aby nehráli. Proto mě zaráží mrmlání některých rodičů o

     tom, že jejich synek odehrál méně než druhý. Při hokejovém střídání nemůžeme každému hráči

     hlídat vteřiny. Nemůžeme hlídat ani minuty ba ani desítky minut. Ač se snažíme, absolutní spravedlnost

     v tomto prostě neexistuje. V neděli jsem v naší sestavě našel asi jen tři hráče na které se nepřijel

     podívat jejich otec. Předpokládám tedy, že fotbalu vesměs rozumí a vědí ještě o jedné věci pro kterou

     může být hráč střídán a tou je výkon. Ale zpátky ke hře. Druhých dvacet minut prvního poločasu bylo

     naprosto hanebných. V kabině jsme tedy opět přeskupili řady a začátek druhé půle opravdu nebyl

     tak hrozný. Byl ještě horší. Uklidnil nás až Honza Němec brankou na 3 : 1. Pak přišla ještě malá

     komplikace v podobě gólu na 3 : 2. Ta už nás ale nemohla zastavit. Naopak od této chvíle to byl koncert.

     Opřeli jsme se o naší určitě lepší fyzičku a konečně zahřáli promrzlé diváky (já už věřím, že tady je takhle

     i v létě, to koupaliště pod hřištěm staví asi pro Eskymáky). Tady se ukázal druhý paradox. Mohli jsme

     vystřídat i 10 hráčů a pořád to šlo. Míče se začaly odrážet k nám, centry a přihrávky začaly trefovat

     naše hráče a střely povětšinou trefovaly branku. Jak jsem ale už naznačil, hodně jsme tomu šli naproti

     zvýšeným pohybem a důrazem v osobních soubojích. A protože Milevsko (stejně jako my) uhrálo

     se Čtyrákem pouze remízu, jsme znovu na prvním místě. Teď to jen potvrdit v Břilici. Pro nás strašný

     soupeř. V současné tabulce je mezi námi rozdíl 28 bodů. Přesto bych radši jel do Prachatic. To jsou

     alespoň vynikající zápasy. Břilici ( Břilice ?) jsme s dorostem ještě neporazili. Zákon pravděpodobnosti je tak

     na naší straně. Na ten ale Břilice víte co.

 

 

SKP Č.B. - SLAVIA Č.B.    3 : 0 ( 1 : 0 ) BRANKY : Němec 2, Soukup

 SESTAVA : Hotový J. - Fořter, Mráz, Hotový O., Havel - Nebor, Němec, Le Quang, Cimerhanzl - Bartoš, Mužík

( Pimienta, Klapuš, Soukup, Fencl )

 V tomto zápase jsme ze základu vymazali i posledního hráče ročníku 96 a paradoxně jsme po dlouhé době

sehráli se Slávií zápas bez nervů. Asi po dvou sezónách jsme vyhráli o více než jednu branku. O našem

vítězství tentokrát opravdu nebylo pochyb. Byli jsme lepší ve všem a jen naše trnitá cesta za každým gólem

nás připravila o lepší skóre. Bohužel. Milevsko nastřílelo v prvních dvou kolech svým soupeřům

11 gólů a má nás na dostřel. Tedy co se týká skóre. Bodů už mají víc.  Nevadí, když budeme pokračovat

tímto stylem, přijdou i góly. Třeba až se na hřišti zorientuje Aleš Fencl. Ten nastoupil po zlomenině

klíční kosti (mistr si ji zlomil podruhé ve stejném místě ) a za 10 minut mohl stihnout hattrick. Ale jak říkám, asi

až se zorientuje. Další kanonýr Honza Němec. Ke svým dvěma gólům mohl také přidat další 3. Naštěstí dal

alespoň ty dva. Ten druhý díky tomu, že do druhé půle nasadil čepici. Po té se mu míč svezl správným

směrem. Nebýt toho šlo to do kytek. Tentokrát doopravdy. Hřbitov je za touto brankou jen přes silnici.

Při výhře 3 : 0 šance tolik nemrzí, ale přijdou zápasy kdy se bude počítat jinak. Branku jsme tedy nedostali.

obrana v čele s brankářem (až na ty výkopy ) tak znovu obstála. U stoperů už je to standard. Přidaly se i

kraje, z nichž byl nejlepší Pepe Fořter. Pochvala samozřejmě i pro celý zbytek týmu, ale všichni víme, co

přichází po posvícení. Snad se toho vyvarujeme.

Nakonec počasí. To nedělní borovanské bylo nehorázné. Jen nejtvrdší chlapi odstáli venku oba dva

zápasy ( já a kolega Petr ).  Jestli je v Rusku jen poloviční zima, Napoleon ani Hitler skutečně neměli

šanci.                                                                V. Mašek

 

 

SK ČTYŘI DVORY  -  SKP Č.B.    1 : 1 ( 1 : 0 )   Branka : Matěják

 SESTAVA : Hotový J. - Pimienta, Mráz, Němec, Cimerhanzl - Brych, Soukup, Le Quang, Nebor - Matěják, Bartoš

( Brůha, Havel, Fořter, Švepeš, Kodras, Hotový O.)

První zápas jara nám moc nevyšel. Hlavně co se týká předvedené hry. Vlastně nám herně nevyšel vůbec. Pro mne osobně to bylo překvapení. V zimní přípravě jsme se zúčastnili borovanského turnaje a tam to vypadalo docela jinak. Mimo snad dvou poločasů jsme sehráli výborné zápasy a to na turnaji bojovaly vesměs starší dorosty. Pravda je, že jsme v základu měli pouze jednoho hráče z ročníku 96 ( Pimienta ). Když se však podívám na zbytek sestavy, myslím, že i tak je hodně silná. Svůj standard si opět odehrála obrana. Do čistých šancí jsme soupeře nepustili. Gól jsme dostali z přímého kopu někde okolo 22 metrů. Kubovi svítilo do očí silné slunce, přesto měl tuto lehkou střelu krýt. Tento gól mu musíme jednoznačně připsat. Jinak si určitě zachytal víc než jeho kolega na druhé straně. Výčet našich aktivit je totiž velmi jednoduchý : krásná střela Cimříka těsně mimo, Brychův pokus vytěsnil brankář na břevno a Matějákův gól. Toť vše. Na herním projevu se nejvíce podílí záloha. Nic nového. Říkám to proto, že tento zápas byl jasnou ukázkou. Po zimní přípravě jsme mysleli, že střed zálohy je jasný. Dáda a Kuba Soukup hráli výtečně. Tentokrát to vypadalo, že jsme ty dva kluky nabrali někde po cestě v parku. Hlavně Kuba. Poctivě se vyhnul všemu co jen vzdáleně připomínalo fotbalový souboj. Doufám, že mají vybráno. V záloze všechny zastínil Brych. V útoku se jako obvykle rval o každý míč Matěják. V první půli mu vydatně pomáhal Bartoš. Ve druhé útok posílil Kodras. Ten byl ale stejně jako Švepeš řádně vyždímán z prvního zápasu. A tak, i když jsme hráli téměř celý druhý poločas na tři útočníky, se výsledek nedostavil.

       Nakonec jsme tak bod nejspíš získali. Soupeř totiž v této sezóně prohrál jen jednou. V prvním podzimním kole a hádejte s kým ? V neděli měly Čtyři dvory určitě na víc. O další body  se připravily sami. Zbytečně brzy se míče začaly ztrácet v přilehlých lesích a potocích. Jediný použitelný bránila lavička domácích opravdu urputně. Vydal jsem se tedy pro něj. Syn trenér mi odpověděl : nevydám. Nejdříve jsem zčervenal vzteky, ale naštěstí jsem si stačil dobře prohlédnout taťku trenéra. O 10 let mladší a o hlavu vyšší než já. Život je přednější usoudil jsem a raději zatroubil k ústupu. Poslední věc co musím zmínit je návrat Ondry Hotového. Nastoupil do druhé půle a první ostrý zápas po operaci kolene odehrál na pravém kraji obrany. Ve druhých 40ti minutách asi náš nejlepší hráč pravé straně obrany.

 V.MašekSTRAKONICE  -  SKP Č.B.    5 : 0 ( 4 : 0 )   BRANKY : Brych 2, Bauer, Mužík, Kodras

 SESTAVA : Hotový J. - Cimerhanzl, Mráz, Soukup, Bíca - Nebor, Bartoš, Le quang, Brych - Kodras, Bauer

( Pešta, Klapuš, Byrtus, Mužík )

Vzhledem k zimnímu počasí, které již ve Strakonicích panovalo, vzhledem k našim zraněným hráčům a k tomu jak je sezona dlouhá a náročná, jsme rádi, že je konec. Ovšem vzhledem k naší současné fazoně bychom brali odvety s těmito těžkými soupeři nejraději hned. Jako pokaždé na konci sezóny se nám zúročuje nepopulární úterní dobíjení baterek. SKP všeobecně na konci sezony prostě neprohrává. Poslední tři zápasy byly skutečným vrcholem podzimu. Výborná známka pro kluky, protože jsme je všechny odehráli venku a přivezli z nich 7 bodů. k tomu je třeba připočítat to, že někteří v těchto posledních třech kolech odehráli dvojzápasy. Znovu tedy palce nahoru.  V tomto zápase Cimrhanzl a Mráz. Není se tedy co divit, že toho měli oba plné zuby. Vydrželi ale až do konce. Zbylí dva obránci ( Soukup, Bíca ) hráli vynikající zápas. Stejně jako celá záloha. Utkání bylo herně vcelku vyrovnané, střelecky jsme ale hráli neuvěřitelný zápas. V prvním poločase jsme domácí branku ohrozili 5x a dali 4 góly. Domácímu trenérovi povisla brada hned ve druhé minutě. To Brych po přihrávce Cimerhanzla poprvé přeloboval strakonického brankáře. Za dalších 5 minut to bylo 2 : 0. To se do centru namotal Bauer. Do přestávky jsme přidali další dva góly. To už měl domácí trenér bradu až někde na břiše. Strakonice totiž poctivě vracely každý náš úder, ale na našem kontě byla stále nula. Největší zásluhu na tom má Kuba Hotový. Chytal výborně, ovšem domácí spalovači k zápasu přistoupili také velmi zodpovědně. Ve druhé půlce naše produktivita poklesla. Dobře jsme bránili na naší polovině a podnikali protiútoky do domácí obrany. Zúročit je ale dokázal jen Kodras. Další góly mohli přidat Brych, Mužík, Bauer a znovu Kodras, to už by ale bylo pro domácí opravdu velmi kruté. Za celý podzim jsme neprohráli zápas. Hlavně zápasy se soupeři ze špičky jsme zvládli, jak jsem už několikrát psal, velmi dobře.

     Z těchto týmu nám body sebraly jen Prachatice. Bylo to v nejlepším utkání podzimu a byla to jedna ze čtyř remíz. Ve tříbodovém systému je ale každá remíza spíše ztrátou. Je lepší dvakrát prohrát než čtyřikrát remizovat. Zvlášť v takto vyrovnaném čele. To ale píši jen když myslím na body. Jinak samozřejmě přeji klukům i nám co nejdelší neporazitelnost. Někteří jí mají nataženou přes 50 zápasů. Nakonec tak já i kolega Petr jsme s podzimem spokojeni. Tréninková morálka byla u devadesáti procent kluků výborná a to by do přípravy mohl naskočit další poctivec Ondra Hotový ( zraněné koleno ). Škoda, že nemáme dost hráčů pro oba st. dorosty, aby se naše síly nemusely tříštit.

Pak bychom jen těžko hledali soupeře.

ZVVZ MILEVSKO - SKP Č.B.   1 . 3 ( 0 : 1 )   BRANKY : Brych, Nebor, Matěják

 SESTAVA  : Hotový J. - Fořter, Mráz, Soukup, Havel - Nebor, Byrtus, Le Quang, Brych - Matěják, Bauer

( Pešta, Švepeš, Cimerhanzl, Bartoš, Vítovec )

 Hodnocení tohoto zápasu musím začít u st. dorostu. Trenér Komrska mohl do hry nasadit jenom tři ( 3 ) hráče, kteří ročníkem patří do st. dorostu. Mata, Hazmuka a Kebl, který ovšem nastoupil s poraněným kotníkem. Ostatní, včetně celé lavičky, přísluší do dorostu mladšího. I tak hráli velmi dobře a do 80té minuty byl stav 1-1. Pak možná trochu došly síly a soupeř dvěma góly rozhodl. Měli jsme tedy trochu obavy, jak vydržíme se silami v našem zápase. Ty se ukázaly jako zcela zbytečné. Kluci se zakousli a stejně jako minulé kolo se hrál vynikající zápas. Aby ne, byl to přeci přímý souboj o první místo. Naší nevýhodou byla značná výšková převaha soupeře. Milevsko má v průměru určitě nejvyšší tým v celém KP. Když vezmu dvojice, které hrály proti sobě, snad jen ve dvou případech byl náš hráč vyšší.  A naši krajní obránci Havel a Fořter? Ti si museli připadat jako ve filmu ,, Pán prstenů - dvě věže ". Tam byl rozdíl opravdu veliký. Oba ale hráli velmi nebojácně, stejně jako celé mužstvo. Nakonec jsme hrozbu ze vzduchu odbránili dokonale. Až asi na tři centry, které proběhly naším malým vápnem zcela nepovšimnuty. Tam naštěstí zaspali domácí útočníci. My jsme naopak využili 50 procent našich šancí. To je pro nás hodně vysoké číslo. Když to tedy vezmu od zadu. Výborná obrana včetně brankáře. Malinko bych z ní vyzdvihl Soukupa a to díky fantasticky zahraným přímým kopům. První Matěják ještě promáchl, ale při druhém už byl neomylný a třetím gólem nám dal klid do koncovky. Záloha šlapala také výborně. Nakonec oba krajní záložníci dali po brance. Veprostřed sehráli výborný dvojzápas Byrtus a Švepeš.

     A druhý poločas Dáda Le Quang. Ten nám konečně ukázal čeho je schopen. Všechny souboje na 100 procent a sám se asi divil, že je díky tomu, téměř všechny vyhrál a nic ho nebolelo. Snad pochopil, co se po něm chce a my se už nikdy nebudem muset dívat na jeho svěšenou hlavu. V útoku odehráli celý zápas Bauer s Matějákem. Tady je to také bez výhrad. Jediné v čem jsme mohli přidat je střelba ze středních vzdáleností, ale to píšu asi pokaždé. Poslední kolo jedeme do Strakonic. Z dlouhodobých marodů nám asi radost nikdo neudělá. Situace s hráči bude tedy obdobná. Snad se k nim nepřidá Mates Bartoš, který nedohrál ani poločas pro naraženou kyčel. Jisté je, že bude chybět Ondra Vítovec. Ten dal neuvěřitelně přednost škole a nějakému Španělsku :-) Když ale zápas odehrajem stejně hrdinsky jako v Milevsku, můžeme nakonec přezimovat na bedně.

 

TATRAN PRACHATICE - SKP Č.B.   1 : 1   ( 0 : 0 )  BRANKA : Bauer

SESTAVA : Hotový J. , - Havel, Mráz, Němec, Bíca - Cimerhanzl, Bartoš, Soukup, Nebor - Byrtus, Popelka

( Fořter, Le Quang, Brych, Bauer )

Již několikrát jsem na těchto stránkách psal, že poslední tři zápasy máme nejtěžší soupeře. V  Prachaticích se to dokonale potvrdilo. Soupeř byl  rychlostně i silově velmi dobře vybaven, navíc mu nedělala žádný problém hra jeden na jednoho. Přidal i výbornou střelbu ze středních vzdáleností. To ovšem znamená i velmi dobré vysvědčení pro naše mužstvo. Hrál se totiž oboustranně vynikající zápas bez hluchých míst. My jsme trochu zaspali začátek druhého poločasu. Jinak jsme ale na domácí hru vždy našli odpověď.

Fotbalově se ne pokaždé všechno povedlo, nasazení však bylo tentokrát stoprocentní. A to u všech hráčů včetně celé střídačky. Znovu se tak potvrdilo, že výkon roste se soupeřem. Prachatice měly určitě více standardních situací a také střel ze středních a větších vzdáleností. A asi měli o pár malých procent míč častěji na svých kopačkách. Na čisté šance jsme ale vyhráli my. Ve druhé půli mohl rozhodnout Bauer a po něm Nebor. Ten dostal od Pepeho Fořtera excelentní centr, který se zahodí tak jednou za život. Stalo se.

Remíza tak byla nakonec určitě spravedlivá. Náladu nám nakonec zkazilo poraněné koleno Honzy Němce. Podzim pro něho nejspíš skončil. Škoda, měl výbornou formu a v tomto zápase byl určitě náš nejlepší hráč. Tuto neděli jedeme do Milevska. To je za námi pouze o skóre, má však o zápas méně. Čeká nás tedy pravděpodobně stejně náročný zápas.

SKP Č.B.  -  RUDOLFOV   5 : 1  ( 4 : 0 )    BRANKY :  Popelka, Le Quang, Brych, Němec, Švepeš

 SESTAVA : Pešta - Fořter, Mráz, Soukup, Havel - Cimerhanzel, Le Quang, Bartoš, Brych - Popelka, Němec

( Hotový J. , Švepeš, Fencl, Vítovec, Bíca )

 Stejně jako v minulém kole šel do základní sestavy pouze jeden hráč z ročníku 1996 ( Popelka ). Ostatní jsou o rok mladší. K hromadnému střídání jsme tentokrát šáhli až v poločase. A nebylo to vůbec pro výkon střídaných hráčů. Naopak, první půle byla z naší strany jasně lepší. Krajní záložníci výborně drželi své pozice a ve středu hřiště tak vznikalo dost místa pro Dádu i Matese Bartoše. Mohli jsme tak předvést několik pěkných akcí a celkem v klidu jsme dali dvě branky. Pak jsme přeskupili řady a hráli opět na tři útočníky. Do zálohy se posunul Soukup a na pravé křídlo šel Bartoš. Dali jsme další dva góly a všechno bylo připravené na jednoznačný druhý poločas. Při příchodu z šaten nás ale čekala vánice ve které pomalu nebylo vidět na hřiště. A to bylo dobře. Náš výkon ve druhých čtyřiceti minutách byl tragikomický.

   Chápu, že to nechutné počasí vzalo klukům chuť, ale při fotbale existuje možnost jak se zahřát. Je to běhání. Snad to do dalších zápasů pochopíme. Za druhý poločas se tedy zdržím hodnocení. Zastavím se jen u Bíci a Mrazíka. Bíca odehrál půli za st.dorost a půli za nás a v obou hrál velmi dobře ( až na ty nahrávky ). Mrazík podobně jen s tím, že jako jediný odehrál oba zápasy celé.  Vrátím se ještě k počasí. Konec října  a snad polovina zápasů se pro sníh nehraje. proto nerozumím tomu, že podzim byl prodloužen až do 24. 11. Hrajeme tedy čtyři velmi těžké zápasy. Prachatice, Milevsko, Strakonice a Krumlov. Protože ty první tři hrajeme venku, bude to jasná umělka. Poslední utkání s Krumlovem máme hrát doma. Hřiště na SKP bude už zavřené a tak  místo doma  budeme hrát opět někde venku na umělce. Bravo JKFS !

 

BLATNÁ - SKP Č.B.      2 : 3   ( 2 : 1 )   BRANKY : Švepeš ( 11 ), Němec 2

            

SESTAVA : Pešta - Fořter, Soukup, Němec, Havel - Cimerhanzl, Le Quang, Bartoš, Nebor - Mráz, Popelka

( Hotový J. , Švepeš, Vítovec, Byrtus, Fencl, Bíca, Klapuš )

 

       Utkání mělo být naší jednoznačnou záležitostí. To se vůbec nepotvrdilo. Blatná pro mě byla velkým překvapením. Hrála opravdu dobře a vůbec nechápu jejich postavení v tabulce. Na druhé straně nám se tentokrát herně vůbec nedařilo. Začínalo to vždy strašidelným zpracováním míče a pokračovalo téměř vždy pokaženou přihrávkou. Celá hra pak vypadala naprosto strašně. A naše prozatímní chlouba obrana ? To tedy bylo něco. V patnácté minutě 0 : 2. Dominik Havel posilněn předzápasovou klobásou ( a nebyl sám ), běhal jako kdyby měl na nohou rybářské boty. Co mu klobása ubrala na rychlosti, to mu zřejmě přidala na síle. Nějakým způsobem dokázal vybušit chrániče ( které si zapomněl ) z o dvě hlavy většího náhradního brankáře Kuby Hotového. Toho jsme pak nemohli ani vystřídat. A že by tam šel o tom není sporu. Starý jezevec Pešta se zřejmě ukládal k zimnímu spánku. To mluvím o prvním gólu. Při druhém už byl uložen. Abych se ale neotíral jen o tyto hráče. Na brankách se rovnoměrně podílela celá obrana. A tak nastala situace kdy jsme vystřídali šest hráčů při jednom střídání. Obraz hry se trochu změnil a do poločasu jsme dokázali snížit. Za druhou půli musím kluky pochválit. Hra sice stále nebyla ideální, ale za velkou snahu jsme nakonec byli odměněni. Němec sestřelil Blatnou dvěma góly ze vzduchu. Nakonec tedy spokojenost. Z 0 : 2 se neotáčí moc často. Přejem si jen, aby Blatná předvedla stejný výkon i proti ostatním a potrápila je tak jako nás.

 

SKP Č.B.  -  MALŠE ROUDNÉ  0 - 0

SESTAVA : Hotový J. - Cimerhanzl, Mráz, Němec, Havel - Nebor, Bartoš, Le Quang, Klapuš - Matěják, Bauer

( Pešta, Kodras, Bíca, Mužík, Švepeš, Fencl, Soukup )

 Další dva zbytečně ztracené body. Opět jsme byli lepším týmem, i když tentokrát to nebylo tak zřetelné jako v minulých zápasech. Tomu odpovídal i počet brankových příležitostí. Nebylo jich tentokrát tolik. Asi ve třech vteřinách měl dvě Kuba Soukup. Vždy však pálil z malého vápna do nohou protihráčů. Škoda že neotevřel oči, mohl je pohodlně obstřelit. Pak se po špatné rozehrávce Roudného dostal asi dva metry za obranou linii Aleš Fencl. Než se však doplazil do střelecké pozice hostující obrana ho dostihla a čistě odzbrojila. Králem dne byl ale David Nebor. Tři body z jeho pravé nohy letěly přes prázdnou branku do pletiva. To všechno se odehrálo v první půli a protože i Roudné mělo své dvě gólovky v tomto poločase, ten druhý už byla nuda. Trochu se v ní po výborném začátku vytratil Míra Matěják. S ním se pak svezl celý tým.

Z našeho tlaku se mimo již zmíněných šancí urodilo množství centrů. Po zemi, ze vzduchu, ze hry, nebo po rohových kopech. Se všemi si snadno poradil výborný brankář hostí Helmich.Ten šokoval hned při svém příchodu do branky, když se hlavou otíral o břevno. Horem to tedy nešlo. Kdybychom ho chtěli přehlavičkovat, museli by si naši dva hráči vylézt na sebe. V případě Bartoše, Havla a Dády asi všichni tří. Dolem to bylo stejné. Když šel centr po zemi, Helmich sebou plácl a spolehlivě vyplnil prostor mezi brankovou čárou a malým vápnem. Byl také u obou šancí svého týmu. Po jeho výkopech, které se na chvíli ztrácely z dohledu, nás podržrel Kuba Hotový.

    Abych nemluvil jen o brankáři. Celé mužstvo Roudného příkladně bojovalo a vzhledem k tomu, že nám tentokrát chyběla jiskra, si asi remízu zasloužilo. Jako již několikrát musím pochválit celou obranu. Před spolehlivým golmanem hráli dobře Havel, Bíca, Mráz a Němec.

Nejlepším obráncem byl tentokrát Martin Cimerhanzl.

Za celý podzim jsme zatím neprohráli ( tři remízy ), přesto jsme na čtvrtém místě. Špička je hodně vyrovnaná. Tento víkend v  Blatné se v ní pokusíme udržet.

 

METEOR TÁBOR  -  SKP Č.B.    1 : 8  ( 0 : 3 )  BRANKY :  Kodras 3, Bauer, Fencl, Brych, Němec, Nebor ( 11 )

 SESTAVA : Hotový J. - Havel, Mráz, Němec, Cimerhanzl - Fořter, Bartoš, Le Quang, Nebor - Fencl, Bauer

( Kodras, Byrtus, Brych, Pešta )

 Domácí nastoupili se třemi žáky v základu. K tomu připočítejme naše a jejich postavení v tabulce a favorit vyjde jednoznačný. To se také potvrdilo. Při tom množství šancí, které jsme měli, tam už něco spadnout muselo. Slíbil jsem sám sobě, že zápas prožiju v klidu. Už to nikdy neudělám. Vyletěl jsem hned při první naší šanci. Poslední co jsem říkal při odchodu z kabin : ,, kluci mají výborného brankáře, každá střela půjde po zemi ". Bum, první střela a kdyby byla branka to pletivo co je obvykle za ní, tak to šlo přesně pod břevno. Nakonec všechny naše góly padly po přízemních střelách. Včetně toho co jsme dostali. To si vzal Honza Němec mojí radu k srdci v nepravou chvíli. Utažená malá domů. Pešťák vybíhá, mohutný nápřah, promáchnutí a zatím co sledoval, kde má nohu, míč zapadl přesně za pravou tyč jeho branky. Zděšený výraz se kterým se na nás otočil, když zjistil co se stalo, nás upřímně rozesmál. Klasický vlastenec, kdy míč evidentně odskočil od drnu. Za devět kol jsme dostali 4 branky. Z toho byly 3 vlastní. Výborné vysvědčení pro naše brankáře. Vraťme se ale ke mně. Tento zápas mne opravdu zastihl ve formě.Hlasitě jsem komentoval snad každou naší šanci. Nejvíce to tedy odnesl Aleš Fencl. Trochu ho sice může ospravedlnit to, že byl dlouho zraněný. Ale za 1. minulý týden už hrál za Borovany, za 2. celý týden trénuje a za 3. šance, které mu spoluhráči připravili by proměnil i sněhulák. Další je mistr Kodras. Dal sice tři góly, ale jeho přístup tentokrát moc příkladný nebyl. S pusou od ucha k uchu se neohroženě vrhal i mezi 6 protihráčů, zatímco spoluhráči si mohli dát ruce v bok a kochat se touto úchvatnou podívanou. Jedním dechem musím ale dodat, že jinak je Marek  náš nejlepší nahrávač. Nakonec nás to nemuselo mrzet, ale znovu připomínám, že nejtěžší zápasy nás teprv čekají. Třeba příští týden Roudné. V tomto kole porazili Prachatice ( jestli je to tedy na výsledcích správně ) a to byl do té doby vedoucí tým. A to je velká výzva. Nakonec pro všechny jedna dobrá rada. Nechoďte oslavovat výhru do Zelené ratolesti. Tam si nás tedy povodili. Kam se hrabou všichni rozhodčí světa. Pivo mají výborné to je pravda, ovšem při placení jsme se tedy neráčili usmívat. Jednomu kolegovi vrchní , zřejmě vědoma si toho jak dobré plzeňské mají, účtovala každé z nich pro jistotu dvakrát. Další zakončil večer dvěma řízky. Řízek - řezané pivo se jak známo skládá ze dvou druhů piv. Účtovalo se tedy opět dvakrát. U mne asi nějakým ,, šestým smyslem " zjistila jak jsme hráli. Musel jsem poctivě zaplatit pivo za každý náš gól a to včetně toho vlastence. Nakonec jsem byl tedy rád, že jsme všechny ty šance nevyužili. Na to už bych neměl peníze. 

 

SKP Č.B. - FC TÁBORSKO B 9 : 0 ( 2 : 0 ) BRANKY : Matěják 4, Kodras 2, Fořter, Bartoš, Bauer ( 11 )

SESTAVA : Hotový J. - Fořter, Soukup, Němec, Cimerhanzl - Nebor, Le Quang, Bartoš, Bíca - Matěják, Bauer ( Pešta, Byrtus, Kodras, Mráz, Vítovec )

    Muži ve druhé lize, starší dorost také a mladší hraje dokonce nejvyšší republikovou soutěž . To je vizitka týmu, se kterým jsme odehráli osmé kolo krajského přeboru. Všechny nás tedy překvapilo, že v zápisu hostí se objevilo pouze 10 borců . Přitom ,, áčkový " ml. dorost, který jsem zmiňoval, odehrál své utkání již v sobotu. Zápas se tedy od samého začátku stal otázkou skóre. Ke svému prvnímu zápasu sezóny nastoupil Dáda Le Quang a na začátek to vůbec nebylo špatné. Vedle něho si akademickou čtvrthodinku vybral Bartoš. Ten se pak ale rozehrál ke svému obvyklému výkonu, který ve druhé půli korunoval krásným gólem. Další u koho se musím zastavit je Bauer. V první půli připravil dvě tutovky Matějákovi a další dva centry s obtížemi zablokovala hostující obrana. Výborně kopl i všechny rohy ze své strany. Dalo by se říci velký hráč, ovšem nesmí ho nikdo atakovat. Jakmile se jedná o dohrání protihráče, nebo jiný souboj tělem, který by mohl bolet, většinou se rozhodne nezúčastnit. Škoda. Ovšem největší radost jsme měli při naší vítězné brance. Dal jí Míra Matěják a pozor počkejte si- HLAVOU ! První náš gól hlavou v sezóně. Ve druhé půli jsme brzy přidali třetí gól a bylo vymalováno. Přeskupili jsme hru na tři obránce a zápas se zvrhl v útočné orgie. Hosté hráli poctivou zónu, přes kterou jsme se snadno dostávali. Jen Kodras s Matějákem kdyby dali všechny své tutovky, nemuseli by už hrát a stejně by byli naši nejlepší střelci. Na druhé straně nezahálel ani soupeř.

    Dvakrát čaroval Pešta a jednou ho zachránilo břevno. Ten nastoupil až do druhé půle, kterou jsme vyhráli 7 : 0. Paradoxně si zachytal víc než Kuba Hotový v půli první. Tam jsme ještě hráli poctivou obranu se dvěma stopery a soupeře jsme do žádné šance nepustili. Nakonec Mrazík. Přerod ze stopera na středního útočníka. ,, Mrazíku nalepíš se na jejich stopera a nehneš se od něho".

    Hrajem pár minut . Kouknu na Mrazíka, ten opravdu nalepen na stoperovi, ale na našem. Pořád ho to prostě táhlo dozadu. Když jsem mu vyčinil, překousl všechny své instinkty a stahoval se už jenom do zálohy. Jinak opět výborný výkon. Škoda jeho dvou šancí. Poprvé tyč, druhou s přehledem zazdil. Pochválím ještě všechny borce, kteří odjezdili zápas se st. dorostem ( Byrtus, Mráz, Kodras, Soukup, Vítovec, Bauer ) a i za nás hráli velmi dobře.

Za výsledek jsme nakonec samozřejmě rádi. Proti 10 lidem se někdy hraje hůř než proti kompletnímu souboru. Vždy velmi záleží na prvním gólu a to se nám tentokrát povedlo.

 

HLUBOKÁ  -  SKP Č.B.   0 : 2  ( 0 : 0 )  BRANKY  :  Mužík, Bauer

SESTAVA : Hejníček - Havel, Soukup, Němec, Cimerhanzl - Vítovec, Bartoš, Byrtus, Nebor - Bauer, Matěják ( Hotový J. , Mužík, Fořter, Kodras, Švepeš.

   Letošní první mistrovské utkání na umělé trávě jsme sehráli vcelku dobře, i přes to, že jsme postrádali nejstabilnější členy naší sestavy. Zranění nepustilo Davida Mráze ani Ondru Hotového. První odehrál zatím vše a druhý chyběl snad 15 minut na Slavii. Do boje jsme tedy vyrazili s úplně novou stoperskou dvojicí Soukup - Němec a byla to dobrá volba. Branku jsme opět nedostali. Zvláště když v brance vše jistil druholigovými boji ošlehaný brankář Hejníček. Vůbec s brankáři všeobecně můžeme být spokojeni. Všichni kteří  zatím nastoupili ( Hotový, Brůha, Hejníček ) chytali velmi dobře. A to v záloze číhá uzdravený holohlavý leopard Pešťák. Hejníček mohl svou formu potvrdit hlavně v prvních dvaceti minutách. Tam nás dvakrát podržel. Třetí a poslední příležitost měla Hluboká až ke konci zápasu. To proletěl výborně zahraný přímý kop na naší zadní tyč. Domácí útočník naštěstí přestřelil. My jsme se opět nevyvarovali naší klasické úvodní dvacetiminutovce.

    Pak jsme trochu přeskupili řady. Vítovec se stáhl na místo levého obránce, kde se cítí přeci jen lépe. V záloze ho vystřídal Pepe Fořter a místo mezi sebou si vyměnili stopeři. Motor naskočil Byrtusovi a to vše spolu znamenalo, že jsme konečně začali Hlubokou přehrávat. S tím začali přibývat i naše šance. Jen do poločasu Bauer 2x, Byrtus a Němec po jedné. Ovšem nejblíže ke gólu jsme měli po krásné střele Bartoše. Tu výborně na břevno vytěsnil domácí brankář. To byl věkem ještě starší žák,ale výkonem nejlepší hráč domácích. A tak poločas znovu 0 : 0. Nemohli jsme si nevzpomenout na minulé kolo a zápas s Břilicemi. Do druhého poločasu naskočili na kraje zálohy odpočinutí Kodras a Švepeš. Tím se naše útočná síla ještě zvýšila. Nakonec Marek Kodras připravil oba naše góly. Oba do pázdné branky. První dal Mužík a pojistku přidal svým prvním letošním zásahem Bauer. Vítězsví na Hluboké se cení. Domácí byli houževnatý a velmi důrazný soupeř ( nakonec vše v mezích ). Důležité pro nás bylo, že jsme dokázali pohlídat jejich největšího bombera Valentu. K tomu měl po celý zápas nejblíže Honza Němec. Poradil si vždy výborně. Sehrál asi nejlepší zápas pod našim vedením. Do sestavy se vrátili marodi Fořter a Havel. První pořádnou zápasovou zátěž absolvoval po svém zranění David Nebor. To jsou dobré zprávy. Všichni soupeři z čela tabulky nás totiž ještě čekají. 

Mašek, Petr

 

SKP Č.B.  - BŘILICE   0 : 0

SESTAVA : Hotový J. - Cimerhanzl , Mráz , Hotový O. , Bíca  -  Nebor , Bartoš, Byrtus, Soukup - Popelka, Mužík ( Kodras , Vítovec, Němec )

    Opět se ukázalo, jak těžce se nám proti tomuto soupeři hraje. V loňské sezóně jsme s nimi uhráli jen bod ( venku 0 : 2, doma 0 : 0 ). Letos to zatím vypadá podobně. Přitom tentokrát bylo k vítězství nejblíže. Už v prvních deseti minutách jsme mohli dvakrát rozhodnout ( Popelka, Soukup ). Kopali jsme několik rohů a několikrát vyzkoušeli střelbu ze střední vzdálenosti. Vždy však velmi slabě. V těchto chvílích jsme hráli dobře a zdálo se jen otázkou času, kdy vstřelíme Břilici první gól. Nepovedlo se. Když soupeř zjistil, že z naší koncovky hrozí jen malé nebezpečí, oklepal se, sebral síly a absolutně vyrovnal hru. V posledních minutách prvního poločasu byl i díky několika standartkám asi o něco lepší. Druhý poločas byl zcela náš. Soupeř obsadil v 9 lidech svou šestnáctku a soustředil se jen na obranu. To se mu vcelku dařilo. Z celého tohoto tlaku jsme si vytvořili jen dvě čisté šance. Tři body odmítl nejdříve znovu Popelka a po něm Honza Němec. Jsem přesvědčen, že soupeře držel pohromadě jen ukazatel skóre. Stačila jediná branka a počítalo se jinak. Takhle měli motivaci až do konce . Kluky chválím za neutuchající snahu rozhodnout. Napočítal jsem snad 15 centrů. Jen Vítovec jich měl snad 6. Z druhé strany ho podporovali Kodras, Němec a z několika standartek i Mužík. Hostující obránci všechno ustáli. Skoro celý druhý poločas jsme hráli jen se třemi obránci.

   V posledních 15ti minutách se už i ti krajní přestali vracet. Celou obranu tak obstarával Ondra Hotový a jeho bratr Jakub ( brankář ). Nakonec jsme tedy mohli i prohrát. Soupeř se toho pochopitelně pokusil využít a v poslední pětiminutovce měl dvě obrovské šance. Jednu chytil Kuba, druhá šla o centimetry vedle. Hodně důležitý moment tohoto zápasu byl také výkon Petra Byrtuse. Ve všech předcházejících zápasech patřil jednoznačně k našim nejlepším hráčům. Tentokrát to prostě nevyšlo ( možná únava ze sobotního zápasu v Bechyni ). Jeho vitalita a akční rádius nám prostě chyběli.

Trenéři :Mašek, Petr

 

JINDŘICHŮV HRADEC - SKP Č.B. 1 : 3(0:1)BRANKY : Mužík 2,Němec

 SESTAVA : Brůha - Fořter . Mráz , Hotový O. , Cimerhanzel - Vítovec , Němec , Soukup , Bíca - Mužík , Bauer ( Hotový J. , Kodras , Byrtus , Klapuš , Havel )

     V Jindřichově Hradci jsme sehráli zatím nejtěžší zápas podzimu. Domácí hráči si v loňském roce zkusili žákovskou ligu a bylo to na nich znát. Hlavně začátky obou poločasů jsme vůbec nezvládli. Za prvních dvacet minut šlo na naši branku nebo mimo ni snad sedm střel. Další nebezpečí hrozilo z několika přímých kopů. Ty jsme ovšem soupeři darovali úžasnou naivitou našich faulů. Jsem samozřejmě rád , že si někteří hráči dali říct a do soubojů začali chodit. Ovšem je vidět, že jsou to první nesmělé pokusy o kontaktní sport. Jeden z nich dokonce absolvoval hlavičkový souboj na polovině hřiště pečlivě zabalený do klubíčka. Po dvaceti minutách se do hry dostali Byrtus s Kodrasem a zbytek poločasu jsme jasně ovládli.

   Nakonec jsme ho dokázali i vyhrát. Kodras se protáhl podél brankové čáry a do jeho ostré přihrávky vlétl Mužík.

   V kabině jsem kluky důrazně upozornil na začátek druhé půle. Zřejmě jsem ale mluvil jen o začátku, ale neřekl jsem jim co mají na tom začátku dělat. Přesně se totiž opakovala první půle. Tentokrát nám už hradečtí výpadek neodpustili a zaslouženě vyrovnali.

   Naštěstí netrvalo dlouho a úřadovala stejná dvojice jako při prvním gólu. Na začátku byl ale náš brankář. Hradecký nákop směřoval jasně do jeho území. Kouknu na něj, co bude dělat, on kouká na mě a nedělá nic. Až můj výkřik ho probral a dal se do pohybu. I přes tento mikrospánek doběhl včas a poslal naprosto přesný pas do běhu Kodrasovi. Ten poslal neomylnou nahrávku před branku Mužíkovi. Jindra si to chtěl zřejmě vychutnat. Míč na brankové čáře zastavil chvilku se rozhlížel a až potom skóroval. Když pak šli kluci na půlku ( a mě znovu naskočilo srdce ) bylo o zápase rozhodnuto. Domácí vyklidili střed zálohy a do konce zápasu neměli co nabídnout. Dlouho jsem neviděl tak přesně časově rozdělené utkání . 40 minut jasně pro domácí, 40 jasně pro nás. Myslím , že výsledek ovlivnili brankáři. Karel byl přeci jen lepší. Dokázal to i třetí gól. Němec poslal přímý kop asi ze 30ti metrů přímo nad hlavu domácího brankáře. To by chytat měl. Poděkování všem hráčům za bojovku až do konce.

   Hlavně po vyrovnávacím gólu to bylo pár minut těžké. I díky tomuto nasazení jsme dokázali Hradec přetlačit.

V. Mašek

 

SKP Č.B.  -  LOKOMOTIVA Č.B.    6 : 0 ( 2 : 0 )BRANKY :Matěják 2, Volf , Popelka, Byrtus, Bartoš.

SESTAVA : Hotový j. - Fořter , Mráz , Hotový J. , Bíca - Nebor , Bartoš , Klapuš , Cimerhanzl - Bauer , Matěják ( Hejníček , Volf , Kodras , Popelka , Byrtus , Havel )

Tento zápas se vyvíjel od samého začátku jednoznačně v náš prospěch. Tentokrát jsme ani nemuseli ve druhé půli otáčet.

Naopak, vedení 2 : 0 po 40ti minutách je pro nás vzhledem k předchozím zápasům luxusní. Mohli jsme jít do šaten i s vyšším náskokem, ale ani Hotový hlavou a ani Bauer v poslední minutě nohou, své velké šance nevyužili . Radek ještě nedal v mistrovském zápase branku.  Zatím nám jeho góly nechybí, ale přijdou o hodně těžší zápasy a tam už by se měl chytit a potvrdit pověst dělostřelce, se kterou přišel ze žáků .  I když v tomto utkání bylo od začátku jasno, náš rozjezd byl přeci jen pomalejší. Nemyslím počet útoků, ale intenzitu. Bylo to ospalé. Kluci nemluvili, já taky moc ne a tak ke zlepšení došlo až s příchodem Kodrase . Marek je na hřišti v posledních zápasech opravdu cítit (myslím herně ) . Rozmluvil nás a chvíli po svém příchodu připravil vítězný gól pro Bartoše . Od té doby nebylo co řešit  a bylo jisté , že nás čeká příjemné nedělní odpoledne .

Lokomotiva tentokrát nic nenabídla. Její nejlepší hráč Dvořáček byl technicky výborný, zahrával téměř všechny standartky ,        

ale fyzicky byl o generaci za Bartošem a to už vůbec namluvím o čerstvém Byrtusovi, který se do středu zálohy posunul na           

posledních dvacet minut . Nevím jestli si vůbec všiml, že kolem něj běhá někdo jiný. Těšili jsme se na zápas podobný těm loňským . Škoda. Na jaře to na Lokomotivě snad bude zajímavější . Ve druhé půli se už jenom čekalo do jaké výšky naroste skóre . Navršit jsme ho mohli hlavně v posledních minutách . Bíca 2 x hlavou břevno a další přidal Byrtus. Jeho krásná střela se odrazila ( jak jsme se všichni shodli ) několik decimetrů za brankovou čáru . Ani jeden rozhodčí neviděl . Budiž jim odpuštěno .

Byla to snad jejich jediná chyba v tomto zápase  a už za stavu 6 : 0 . Jó takhle neuznaný gól v 90. minutě a za stavu 1 : 1 ( jako na Slavii ) to člověka trochu nadzvedne . Opět musím pochválit obranu . Myslím , že jsme tentokrát nedopustili ani jedinou gólovku soupeře. Krajní obranu nám v různých kombinacích hrají čtyři hráči . Dozadu všichni dobře , ale do předu hru krajního obránce plně pochopil jen ,, PEPE " Fořter . Po čtyřech zápasech jsme samozřejmě spokojeni , ale soupeře z čela tabulky jsme ještě neměli . Už v sobotu po cestě z J. Hradce může být tedy všechno jinak .

 

Trenéři : Mašek , Petr 

 

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV  -  SKP Č.B. 1:3 (1:0) branky:Brych,Volf,Matěják 

SESTAVA : Hotový J. - Fořter , Mráz , Hotový O. , Cimerhanzl - Mužík , Bartoš , Soukup , Klapuš - Bauer , Matěják ( Brůha , Bíca , Volf , Kodras , Brych , Popelka , Havel )

 Po Slavii další zápas, ve kterém kluci zkouší co s kolegou Petrem vydržíme. Já už moc ne. Ještě teď mě píchá v levé ruce.

S Krumlovem se ( jak jinak ) potkávám celou trenérskou kariéru ve všech věkových kategoriích. Nepamatuji zápas, ve kterém jsme měli tolik loženek . Přitom za celkový dojem nemohu klukům nic vytknout. Hra měla spád, rychlost i důraz a to z obou stran.

Postupem času se přeci jen začala projevovat zásoba i kvalita hráčů na naší střídačce . Domácí se začali hlásit o střídání a naši kanonýři začali předvádět své umění. Do poločasu jsme napočítali sedm křišťálových šancí, přesto jsme ho prohráli .

Po pravé straně unikl krumlovský Persán, zbavil se našeho obránce a jeho polostřelu tečoval další náš hráč na přední tyč Hotového branky. Mimochodem Persán už měl v nohách zápas se st. dorostem. V obou byl nejlepší hráč svého týmu .                                        Ve druhém poločase jsme to konečně protrhli. Dali jsme tři góly , čímž jsme využili asi 30 procent možností.

Seznam největších spalovačů : Popelka 4 , Volf 4 v těsném závěsu Bauer , Klapuš a Kodras po 2. K tomu je třeba připočítat naše tři góly a mojí paměť. Na všechno jsem si určitě nevzpomněl. Výčet těchto šancí naznačuje, že jsme hráli velmi dobře .

Hodně nám pomohl Matěják, který nám na Slavii chyběl. Tradičně silná byla stoperská dvojice a nejlepší zápas sezóny hrál Kodras.

Ve druhém poločase, který jsme téměř celý odehráli se třemi útočníky, výborně držel střed zálohy Bartoš. Radost máme z návratu Klapuše. Hrál dobře . Škoda jeho dvou neproměněných šancí a již tradičních křečí na konci zápasu. Dojem z vydařeného utkání tak hatí jen zraněné koleno Soukupa. Snad nic vážného . V neděli hrajem čtvrtý zápas a rovnou další budějovické derby, už třetí .Tentokrát s Lokomotivou. Ta nám v loňské sezóně ujela o 13 bodů . O motivaci je tedy postaráno .

 

Trenéři : Mašek , Petr

 

SLAVIA Č.B. - SKP Č.B. 1 : 1 ( 1 : 0 )BRANKA : Volf

SESTAVA : Hotový J. - Fořter, Hotový O. Mráz, Bíca - Němec, Bartoš, Soukup, Cimerhanzl - Popelka,Bauer ( Brůha, Kodras, Brych, Havel, Volf).  

Z derby u Malého jezu jsme dokázali vydolovat jediný bod . Byl to zápas, který jsme měli vyhrát. Od začátku jsme měli díky výborné kombinační hře převahu. Křídelní hru střídaly průniky středem a čekalo se jen na první gól. Ten skutečně přišel. Po hříchu do naší branky. Slavia přečkala náš úvodní nápor a po rychlém protiútoku skórovala. My jsme pokračovali v neplodném náporu.

Domácí dobře bránili vápno. Tam jsme se prosazovali opravdu těžko . Zkoušeli jsme to tedy ze střední vzdálenosti. Na naše poměry docela často. Hodně střel zablokovala obětavá obrana a to co prošlo, spolehlivě likvidoval brankář. Ovšem nejvíce našich pokusů končilo v síti nad brankou. Další věc, která nám vycházela jen z poloviny, byly centry. Bylo jich dost . Ne vždy ideální, ale byly.

Tady jsme ztroskotali na ochotě našich útočníků podstoupit ve vápně soupeře sebenepatrnou bolest. Snad kromě Fencla .

Veškerá naše činnost při centrech byla čekání jestli se nám míč snese na nohu nebo hlavu. Ale proskočit houštinou protihráčů ?

Svést vzdušný souboj s obranou nebo brankářem ? Nevzpomínám si.

Do druhého poločasu jsme přeskupili řady a hráli se třemi útočníky . Hned v první minutě jsme dokázali vyrovnat . Dalších asi deset minut pokračovala otevřená hra .Slavia v té době podnikla několik nebezpečných protiútoků do naší otevřené obrany .

V domnění, že je dost času a ve snaze otupit nebezpečí slávistických útoků, jsem stáhl hru zpět na dva útočníky . Tady jsem asi udělal chybu. Měli jsme hrát na riziko až do konce . V posledních deseti minutách jsme to zkusili znovu. Byly z toho čtyři gólovky . Volf tyč a Fencl dvakrát sám . Nic z toho . Aleš Fencl se nakonec gólu dočkal . V poslední minutě dobíhal brankářem vyražený přímý kop , ale ,, dokonale přesný " rozhodčí Peterka mu odmával ofside . Ze strany obou týmů se ale hrálo absolutně fér .

 

V.Mašek

SKP Č.B. - ČTYŘI DVORY   5 : 0 ( 3 : 0 )   BRANKY : Wolf  3 , Matěják , Houra

SESTAVA : Hotový J . - Fořter , Mráz , Hotový O. , Cimerhanzl - Houra , Soukup , Bartoš , Bíca  - Volf , Matěják ( Havel , Fencl , Kodras , Brych )

V tomto zápase se nám podařilo něco, co bylo v loňské sezóně nemyslitelné. Žádný hráč základní sestavy neměl v nohách ani jedinou minutu se starším dorostem. Čtyři Dvory měly opačný problém. Jako všichni trenéři mladšího dorostu, jsme se i my s kolegou Petrem, podívali do zápisu st. dorostu. Soupeř měl v základní sestavě snad šest hráčů ml . dorostu a další čtyři na střídačce. Asi všichni se nakonec dostali na hřiště i proti nám. V této krajské soutěži běhá jen málo hráčů, kteří by v potřebném tempu odehráli oba zápasy za sebou. A v tomto počasí možná ani jeden. A další věc v náš prospěch byla naše střídačka ( co hráč, to persóna ).  Vypadalo to tedy , že máme  trochu usnadněnou situaci. Všichni, kdo se pohybují ve fotbale, ale vědí, jak těžko se někdy takové zápasy hrají. To však nebyl tento případ. Kluci hráli naprosto zodpovědně a s velkým nasazením ve všech řadách.

První poločas měl přeci jen lepší úroveň než druhý. Čtyrák ještě trochu šlapal a trápil nás hlavně svými standardními situacemi.

Nejhorší chvíle jsme prožívali při sérii asi pěti rohových kopů bezprostředně za sebou. Soupeř je zahrával výborně. Má na to hráče.

Naopak bránění standartek je naší slabou stránkou. Dlouhodobě. Nejlepší je zavřít oči a podle ohlasu tribun se orientovat jak to dopadlo. Okamžitě ale musím dodat , že to byly jediné příležitosti Čtyř Dvorů. Ze hry si myslím nevypracovali ani jedinou gólovku.

Zato my. Hlavně ve druhém poločase kdy soupeř odpadl. Snad každý náš třetí útok končil samostatný nájezdem. Tam už záleželo pouze na tom, jestli si naši hráči pohlídají ofside. Ovšem někteří naši borci by neskórovali ani kdyby v bráně hostů chytal mravenec. Tím vůbec nechci snižovat výkon brankáře. Chytal výborně. Hlavně jeho zákroky z prvního poločasu proti Volfovi , Soukupovi a Matějákovi byly vynikající. Jednotlivé hráče nebudu hodnotit. V celém týmu najdu pouze jediného, se kterým jsem nebyl úplně spokojen. Zastavím se jen u třech nových hráčů. Tomáš Brych s námi absolvoval celou přípravu , zatím co Houra a Bartoš hráli poprvé. Všichni tři perfektně zapadli. Příští týden na SLAVII nám bude chybět Míra Matěják ( střídavý start někde v Bohemce), zato se vrátí Radek Bauer ( týmový trest ). Po zranění začne s lehkým tréninkem David Nebor a střídavý start se povedl pro Petra Byrtuse ( Bechyně ) . Nó ?

 

Mašek , Petr

 

V sobotu hráli mladší dorostenci turnaj v Dřítni.Skončili třetí.

 SKP - Hluboká 94-95 2:5 Bauer,Mužík

SKP - Olešník 3:3 Bauer,Popelka,Byrtus, na penalty vyhráli 3:2, Hotový Jakub chytil 3 penalty

 
  
stránky mladšího dorostu naleznete zde: www.skpcb.webz.cz
  

 

Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek